Oczyszczanie twarzy to pierwszy i najważniejszy krok w codziennej pielęgnacji. Pozbycie się wszelkich zanieczyszczeń, martwego naskórka, resztek makijażu, potu, sebum i kurzu, które gromadzą się na skórze, przygotuje ją do przyjęcia składników aktywnych zawartych w kremach, ampułkach i serum. Czynność ta powinna być wykonywana przez nas dwa razy dziennie – rano i wieczorem.  Skuteczne i jednocześnie łagodne oczyszczenie niweluje ryzyko pojawienia się zaskórników i opóźnia procesy starzenia.

Mycie twarzy słoną wodą. Najnowszy trend w pielęgnacji skóry trądzikowej

Oczyszczanie twarzy: jaki kosmetyk wybrać?

Podczas wyboru odpowiednich kosmetyków do mycia twarzy, warto dokładnie sprawdzić ich skład, aby naturalna bariera ochronna skóry nie została naruszona. Gdy na skórę oddziałują agresywne środki, może to prowadzić do jej nadmiernego wysuszenia i pojawienia się podrażnień oraz zaczerwienienia. Warto więc sięgnąć po kosmetyki, które oprócz składników oczyszczających, zadbają również o odpowiednie nawilżenie. Gliceryna, witaminy z grupy B, aloes, kwas hialuronowy, skwalan oraz ekstrakt z miodu – to składniki, po które warto sięgnąć.

Ile czasu powinno się poświęcić na mycie twarzy?

Sam wybór kosmetyków to nie wszystko. Bardzo ważna jest również odpowiednia technika mycia twarzy. Polega ona na tym, aby dokładnie usunąć zabrudzenia, również te, które przedostały się głębiej, a dodatkowo nie naruszyć płaszcza lipidowego skóry.

Czy zimna woda jest kluczem do pięknego wyglądu cery? Eksperci wyjaśniają

Optymalnym czasem na oczyszczanie twarzy jest 60 sekund. Ta prosta sztuczka ma sprawić, że mycie będzie skuteczniejsze. Aktywne składniki produktu oczyszczającego lepiej się wchłaniają, dzięki czemu usuwane są zanieczyszczenia i resztki makijażu.

Być może wydaje Ci się, że minuta poświęcona na oczyszczanie skóry twarzy to zbyt długo. Zastanów się jednak nad tym, czy podczas codziennego mycia poświęcasz odpowiednio dużo uwagi newralgicznym obszarom, takim jak: skronie, szyja czy miejsca wokół nosa. 60 sekund to optymalny czas, by skupić się na dokładnym i całościowym usunięciu zabrudzeń. Wreszcie trwający minutę masaż pobudza krążenie krwi, co z kolei zapewnia zdrowy i promienny wygląd.

Czy mycie twarzy pod prysznicem jest szkodliwe dla skóry? Odpowiedź mocno Cię zaskoczy

Podczas codziennego mycia twarzy warto również pamiętać o zachowaniu odpowiedniej higieny. Regularna i częsta wymiana ręczników to podstawa. W ten sposób zmniejszysz ryzyko rozwoju bakterii i grzybów i tym samym uchronisz się od pojawienia się stanów zapalnych i wyprysków.