Brwi od kilku lat są totalnie na topie. Głównie dzięki Carze Delevnigne, która przywróciła stylizację brwi do łask i uczyniła z nich znak charakterystyczny. Dobrze wystylizowane włoski potrafią stworzyć idealną oprawę twarzy, a nawet zmienić jej rysy i wyraz. Dlatego warto zaprzyjaźnić się z pęsetą i pomadą.

Niestety wiele z nas wciąż popełnia podstawowe błędy w stylizacji brwi. Jakie?
Za często zmieniamy kosmetyczkę. Jeśli znalazłyśmy osobę, która potrafi zająć się naszymi brwiami i zrobić z nich małe cuda, trzymajmy się jej kurczowo. Zbyt częste zmienianie kosmetyczki nie jest dobrym pomysłem. Po kilku wizytach w różnych salonach możemy skończyć z prawdziwym chaosem na twarzy.

ZOBACZ TEŻ: FANI ATAKUJĄ KOURTNEY KARDASHIAN ZA BRWI SYNA! POWINNA ZROBIĆ Z NIMI PORZĄDEK?

Przycinamy brwi samodzielnie. Nie róbmy sobie tego. Przycinając brwi bardzo łatwo o totalną katastrofę! Lepiej oddać swoje włoski w ręce specjalisty, który będzie wiedział, jak się z nimi obejść i jak sprawić, żeby brwi wyglądały pięknie i naturalnie.

Brak pielęgnacji. Brwi musimy pielęgnować tak samo, jak skórę całej twarzy. Robiąc peeling, nie omijajmy brwi szerokim łukiem, tak samo w kwestii kremu nawilżającego czy maseczek. Ten obszar naszej twarzy też potrzebuje nawilżenia!
Regulacja w nieodpowiednim czasie. Brwi regulować powinnyśmy tuż po prysznicu, kiedy skóra jest miękka, a pory są otwarte. Włoski wyrywamy zgodnie z kierunkiem ich wzrostu. Nie szarpiemy na siłę, bo to prosta droga do krostek i zapalenia mieszków włosowych.

ZOBACZ TEŻ: FRIDA KAHLO UŻYWAŁA TEJ DROGERYJNEJ MARKI DO PIELĘGNACJI SWOICH KULTOWYCH BRWI!

Co o tym sądzicie?