Pierwszą rzeczą, na którą zwracamy uwagę, patrząc na gwiazdy, jest ich skóra. Utrzymanie nieskazitelnej cery jest nie tylko ich wizytówką, ale także częścią pracy. Serwis byrdie.com postanowił wyróżnić najbardziej genialne porady od celebrytów, dzięki którym ich twarz wygląda zachwycająco.

BHA: jak włączyć je do pielęgnacji skóry?

Jak gwiazdy dbają o cerę?

Zdrowie skóry sięga znacznie głębiej niż tylko na zewnątrz. Zdałam sobie sprawę ze znaczenia holistycznego podejścia do pielęgnacji cery – mówi Olivia Culpo. – Aby poradzić sobie z moimi wypryskami, zacząłem od zmiany diety. Starałem się wprowadzić więcej warzyw i wyeliminować nabiał. To robiło ogromną różnicę. Szczerze mówiąc, mam słabość do słodyczy i… uwielbiam lody. Lody zawierają zarówno cukier, jak i nabiał, co może być trudne dla organizmu do strawienia. Gdy przez jakiś czas wyeliminowałem to z mojej diety i dodałem więcej warzyw, moja skóra zaczęła wyglądać zdrowo.

Cate Blanchett uważa z kolei, że najgorszym wrogiem skóry jest stres. Aby się rozluźnić i zniwelować zdenerwowanie, aktorka stawia na masaże twarzy i ciała.

W codziennej pielęgnacji Christie Brinkley nie może natomiast zabraknąć eksfoliacji. – Naprawdę uważam, że właśnie dzięki temu moja skóra wciąż jest gładka i zdrowa – wyznaje gwiazda.

Peeling faktycznie jest kluczowy, ponieważ pomaga zwiększyć odnowę komórek i odblokować pory, zapobiegając wypryskom i ułatwiając wchłanianie innych produktów. Jednak – chociaż Brinkley zaleca codzienne złuszczanie skóry – nie każda cera może to znieść. Osoby o wrażliwej skórze lub pewnych problemach skórnych powinny zacząć powoli (raz w tygodniu), zanim przejdą do częstszych peelingów.

Jak z kolei dba o skórę Lea Michele? Aktorka pije dużo wody i stara się wysypiać. – Wiem, że to może brzmieć jak frazes, ale największą różnicę w mojej skórze zauważam, gdy jestem wypoczęta… Sen i odpowiednie nawodnienie sprawiają, że cera jest promienna, gładka i ma piękny koloryt.

W codziennej rutynie pielęgnacyjnej warto również brać przykład z Olivii Palermo, która unika opalania i nigdy nie zapomina o stosowaniu kremów z wysokim SPF; oraz z Erin Heatherton. Modelka wyznaje zasadę „im mniej, tym lepiej”, unikając stosowania zbyt wielu produktów na twarz. – To niepotrzebnie ją podrażnia – wyjaśnia gwiazda wybiegów.

Zastosujecie się do tych wskazówek?

Wacik kosmetyczny ma dwie różne strony. Jak używać go zgodnie z przeznaczeniem?