Właściwości cytryny mają szerokie zastosowanie. Ten egzotyczny owoc może być stosowany na wiele różnych sposobów. Cytryna jest bogata w witaminę C, dzięki czemu owoc działa bakteriobójczo i rozjaśniająco. Zobacz, w jakich przypadkach możesz użyć cytryny. To pięć naszych ulubionych trików z jej wykorzystaniem!

Juicy skin – trend prosto od Koreanek. 7 kroków do świetlistej i zdrowej cery

Właściwości cytryny. Wybielanie zębów

Wyciśnij odrobinę soku z cytryny, następnie umocz w nim szczoteczkę i szoruj zęby przez kilka minut. Powtarzaj zabieg kilka razy w miesiącu. Alternatywną opcją jest gryzienie plasterka cytryny po każdym posiłku. Cytryna ma mocne właściwości, dlatego zbyt częste i długie stosowanie może spowodować nadwrażliwość zębów!

Właściwości cytryny. Kąpiel dla dłoni

Masz suche i chropowate dłonie? Przygotuj dla nich kąpiel. Wlej do miseczki oliwę, wodę oraz kilka łyżeczek soku z cytryny. Mocz w roztworze dłonie przez około piętnaście minut. Zmiękczy on skórę oraz wyrówna jej koloryt.

Właściwości cytryny. Wcierka do paznokci

Cytryna ma silne właściwości wzmacniające płytkę paznokcia. Jeśli masz problemy z łamliwymi paznokciami, koniecznie wypróbuj domową kurację z dodatkiem soku z cytryny! Umocz w nim wacik i wcieraj w płytkę paznokcia. Rób to systematycznie przez tydzień, aby zauważyć pierwsze efekty!

Tonik do twarzy

Do buteleczki wlej sok z cytryny oraz łyżkę płynnego miodu. Bardzo mocno wstrząśnij, aby składniki się połączyły. Nasącz tonikiem wacik, następnie przetrzyj nim oczyszczoną skórę twarzy. Pozwoli to wyrównać koloryt cery i pozbyć się przebarwień.

Jak szybko przygotować różany tonik do twarzy. Przepis na naturalną pielęgnację w ekspresowym tempie

Na bóle głowy

Kolejną możliwością wykorzystania cytryny jest zastosowanie jej podczas silnego bólu głowy. Przygotuj dwa plastry owocu i przyłóż je do skroni. W innej wersji możesz nawilżyć kompres sokiem z cytryny i położyć go na czole. Przed zabiegiem koniecznie zmyj makijaż!