Istnieje wiele porad na temat tego jak przeciwdziałać starzeniu się skóry, ale nie wszystkie z nich są prawdziwe. Niektóre praktyki mogą bardziej zaszkodzić naszej skórze, niż jej pomóc. Zobacz, o które błędne stwierdzenia chodzi i przestań robić to swojej skórze.

Złuszczanie skóry pomaga w jej dogłębnym oczyszczeniu i regeneracji. Pobudza skórę do wytwarzania nowych komórek, ale nie jest odpowiednie dla wszystkich. Stwierdzenie dotyczące tego, że to codziennie wykonywany peeling da Ci młodszy wygląd nie jest prawdą, a w szczególności wtedy, gdy Twoja skóra jest wrażliwa, zaczerwieniona albo borykasz się z egzemą.

ZOBACZ TEŻ: WSZYSTKO JASNE! NIE STOSUJESZ TYCH METOD? WYPRYSKI NA DEKOLCIE BĘDĄ SIĘ POJAWIAĆ

Kolejnym błędnym przekonaniem jest zaprzestanie stosowania produktów przeciwdziałających starzeniu, jeśli zauważysz rezultaty. Jeśli znalazłaś krem, serum, olejek i inne kosmetyki, po których widzisz wyraźną poprawę kondycji Twojej skóry nie rezygnuj z ich stosowania. Tak naprawdę ochrona skóry to czasochłonna praca, która nigdy nie ustaje. Aby dostać oczekiwany efekt, powinnaś stosować te kosmetyki codziennie.

Chociaż kuszące jest stwierdzenie, że droższe kosmetyki dają lepsze efekty, to wcale nie musi być prawdą. Tak naprawdę wszystko zależy od ich składu. Zawarte w kosmetykach aktywne składniki mają przede wszystkim dogłębnie nawilżać i chronić skórę przed czynnikami zewnętrznymi (a w szczególności promieniami słonecznymi).

ZOBACZ TEŻ: OTO, CO MOŻE SIĘ STAĆ, GDY PRZEDŁUŻASZ PORANNE DRZEMKI. KONSEKWENCJE SĄ POWAŻNE

Nakładanie na skórę twarzy kolejnych warstw kremów to nie najlepsze rozwiązanie – dotyczy to również skóry dojrzałej. Stosowanie tak wielu kosmetyków może spowodować obciążenie skóry, która również ma swój stopień przepuszczalności. Coraz silniej rozwija się tendencja do tego, by zastępować wiele produktów jednym, dlatego produkowane są specjalistyczne preparaty, które mają zapewnić kompleksowe działanie.

A oto lista produktów, które pomogą Ci na dłużej zachować młody wygląd i gładką skórę:

5 mitów na temat anti-aging, które są totalną pomyłką. Przestań w nie wierzyć

NUXE, Balsam-olejek na noc przywracający energię

5 mitów na temat anti-aging, które są totalną pomyłką. Przestań w nie wierzyć

NIVEA, Extra-ochronny krem na dzień SPF 30 z Koenzymem Q10

5 mitów na temat anti-aging, które są totalną pomyłką. Przestań w nie wierzyć

CLOCHEE SIMPLY ORGANIC, Antyoksydacyjne serum olejowe z witaminą C