Być może zauważyłaś, że naturalne produkty do pielęgnacji skóry rosną na całym świecie. Najnowsze badania dowodzą, że jeden na dwóch Australijczyków pielęgnując skórę, wybiera produkty naturalne. Jednym z najpopularniejszych olejków ostatnich miesięcy jest olej melaleuca, czyli olejek z drzewa herbacianego. Jego wspaniałe właściwości cenią kobiety z całego świata. Dlaczego?

To naturalny środek antyseptyczny

Potężne właściwości lecznicze olejku herbacianego są wykorzystywane od stuleci. Najpierw stosowali go rdzenni Australijczycy, później pierwsi osadnicy. W 2018 roku wciąż jest cudownym kosmetykiem pierwszej pomocy. Stosuje się go na skaleczenia, zadrapania i otarcia. Olejek herbaciany zmniejsza ryzyko infekcji i wspomaga proces gojenia się skóry.

ZOBACZ TEŻ: OMG! TEN GENIALNIE PROSTY TRIK ROZŚWIETLI TWÓJ ROZŚWIETLACZ JESZCZE BARDZIEJ!

Działa na trądzik i przebarwienia

Olejek herbaciany jest skutecznym środkiem redukującym przebarwienia. Badania sugerują, że może on działać tak samo dobrze, jak nadtlenek benzoilu w zwalczaniu pryszczy. Olejek herbaciany od dawna uważany jest również za naturalne rozwiązanie dla infekcji grzybiczych.

Redukuje podrażnienia

Szukasz naturalnej alternatywy dla kremów przeciw podrażnieniom? Preparaty zawierające olej z melaleuca okazały się skuteczne w łagodzeniu otarć, wysypek i podrażnień skóry, bez konieczności stosowania surowych syntetycznych składników.

ZOBACZ TEŻ: GENIALNE! POLSKA MARKA KOSMETYCZNA ZAPEWNIA, ŻE OLEJEK DO DEMAKIJAŻU…

Stosowałyście olejek z drzewa herbacianego?