Skóra to nasz największy organ, który każdego dnia działa dla naszego organizmu jak najbardziej zaufany ochroniarz. Chroni nasze narządy wewnętrzne, odpowiada za termoregulację organizmu, chroni przed drobnoustrojami, promieniowaniem UV i innymi fizycznymi czynnikami. Skóra odgrywa również rolę osobistej sekretarki, które informuje nas o chorobach i stanach zapalnych naszego organizmu. Skóra twarzy jest najbardziej narażona na czynniki zewnętrzne, ponieważ jest najdelikatniejsza i zawsze odsłonięta. Właściwa pielęgnacja chroni i reguluje funkcje skóry, a kluczowe jest nawilżanie, natłuszczanie i złuszczanie obumarłych komórek. Jednak codzienne czynności i nasz styl życia bardzo niekorzystnie wpływają na stan naszej cery. Zobacz, co rujnuje Twoją skórę i jak temu zapobiegać!

Światło niebieskie

Codzienna praca przed komputerem oraz korzystanie ze smartfonów rujnuje naszą cerę. Swiatło niebieskie, które emitują urządzenia wpływa na stan naszej skóry, przyczynia się do powstawania zmarszczek, przebarwień i stanów zapalnych. Możemy temu zapobiec stosując filtry przeciwsłoneczne oraz dedykowane kremy chroniące przez światłem niebieskim. Warto też korzystać z trybu nocnego w naszych telefonach.

ZOBACZ TEŻ: CHCESZ MIEĆ GŁADKĄ SKÓRĘ? DODAJ MIEDŹ DO SWOJEJ RUTYNY PIELĘGNACYJNEJ!

Spanie w makijażu

Każdemu z nas może się zdarzyć zasnąć w makijażu… Jednak ciągłe praktykowanie tej czynności zatyka pory, może przyczyniać się do powstawania zmarszczek, a także trądziku. Pamiętaj, że nasza twarz przez cały dzień jest narażona na wiele czynników zewnętrznych, które trzeba porządnie usunąć, aby cieszyć się ładną skórą.

Niestosowanie filtrów przeciwsłonecznych

Wiele z nas nie ma wypracowanego nawyku używania filtrów przeciwsłonecznych o każdej porze roku. Zazwyczaj sięgamy po tego typu produkty wyłącznie latem bądź udając się na wakacje. I to jest ogromny błąd. Promienie słoneczne przenikają nawet wtedy, kiedy słońca nie widać. Dlatego naszą rutyną powinno być codzienne stosowanie kremów z filtrem UV przez cały rok. Latem jednak ta ochrona powinna być zdecydowanie większa.

ZOBACZ TEŻ: TEGOROCZNY TREND W PIELĘGNACJI JEST ZAPRZECZENIEM TEGO, CO ROBIŁYŚMY DOTYCHCZAS

Niedosypianie

Sen jest kluczowy dla naszego zdrowia. Badania pokazują, że ponad 60% kobiet sypia zdecydowanie za mało. Optymalny czas snu powinien trwać 7 – 8 godzin. Niedosypianie wpływa na wygląd naszej skóry, powodując sińce i opuchnięcia pod oczami, zwiotczenie skóry, a także zmarszczki.

Rozmawianie przez telefon

Oczywiście nie dosłownie. Chodzi o sam telefon, na którym znajduje się mnóstwo, często groźnych bakterii. Badania wykazały, że częste bakterie znajdujące się na telefonach komórkowych to między innymi gronkowiec oraz bakterie E-coli. Aby pozbyć się zarazków z telefonu, powinniśmy codziennie czyścić go ściereczką antybakteryjną.