Spałaś 8 godzin, a mimo to twoja cera wygląda na zmęczoną? Jak to zmienić? Zacznij od znalezienia przyczyny!

JAK DBAĆ O SKÓRĘ PO PRYSZNICU? 3 KROKI, DZIĘKI KTÓRYM BĘDZIE WYGLĄDAŁA OBŁĘDNIE!

Ziemista, sucha cera może być wynikiem wielu czynników. Wyróżniłyśmy cztery najczęstsze:

1. Martwy naskórek – resztki obumarłego naskórka, które pozostają na naszej twarzy wraz z innymi zanieczyszczeniami powodują, że nasza skóra wygląda na starą i poszarzałą. By się go pozbyć konieczne jest regularne złuszczanie. Możesz do tego użyć peelingów drogeryjnych bądź przygotować je sama w domu np. z miodu i cukru. Peelingi przywrócą skórze blask i elastyczność.

2. Stres – egzamin, prezentacja w pracy, czy kłótnia z partnerem – to wszystko powoduje stres i wzrost kortyzolu. Napięcia emocjonalne odbijają się na całym naszym organizmie, który przyjmuje postawę obronną, skupiając się na dostarczaniu krwi do narządów a nie naskórka. Dlatego skóra w wyniku niedotlenienia staje się sucha i ziemista. Aby chociaż trochę zniwelować oznaki stresu, wykonuj masaż twarzy, którzy poprawi krążenie i przywróci skórze zdrowy koloryt.

PIELĘGNACJA SKÓRY LAGOM – OTO NAJŚWIEŻSZY TREND ZE SKANDYNAWII

3. Odwodnienie – zaraz po myciu odczuwasz nieprzyjemne uczucie ściągnięcia? Odwodniona skóra traci elastyczność, szarzeje i łuszczy się, sprawiając, że wyglądamy na zmęczone. Jak to zmienić? Przede wszystkim pij dużo wody (minimum 1,5 l dziennie) oraz używaj kremów nawilżających codziennie rano i wieczorem. Możesz zrobić też nawilżającą maseczkę z miodu – wystarczy, że pozostawisz czysty miód na twarzy na 15 min.

4. Niedobór żelaza – szorstka, blada skóra i sińce pod oczami są wynikiem niedoboru żelaza. Wklepywanie kremów i płatki pod oczy nie przyniosą poprawy, konieczne jest uzupełnienie braku tego cennego minerału. W tym celu włącz do swojej diety produkty bogate w żelazo lub przyjmuj suplementy. Pamiętaj, że niedobór żelaza może mieć poważne konsekwencje, dlatego jak najszybciej skontaktuj się z lekarzem!