Złuszczanie twarzy to niezbędny etap pielęgnacji, dzięki któremu skóra wygląda zdrowo i promiennie. To proces dokładnego oczyszczania cery z zanieczyszczeń, sebum i resztek makijażu. Regularne wykonywanie peelingów pomoże delikatnie rozjaśnić cerę, wyrównać jej koloryt i sprawia, że składniki zawarte w kosmetykach szybciej i głębiej wnikają do warstw skóry. Podczas używania tego typu kosmetyków ważna jest częstotliwość – zbyt częste sięganie po peeling do twarzy może doprowadzić do problemów ze skórą.

Ta domowa maseczka pomoże oczyścić cerę. Jej właściwości uwielbia Ewa Chodakowska!

Peeling do twarzy – oznaki, które wskazują na to, że używasz go zbyt często

Jeśli zauważysz, że skóra jest zaczerwieniona i podrażniona nawet po kilku godzinach od wykonania peelingu, może to oznaczać, że używasz go zbyt często. Zaczerwienienia są symptomem tego, że doszło do uszkodzenia górnej warstwy skóry. Stan zapalny możesz ukoić sięgając po aloesowy żel.

Jednym z powodów stosowania peelingów jest pozbycie się martwych komórek skóry. Jednak kiedy zauważysz, że cera stała się bardziej przesuszona niż dotychczas – odstaw złuszczające kosmetyki. Zamiast tego sięgnij po gęste, bogate formuły kremów. Szukaj składników takich jak witamina E oraz aloes. W ten sposób nawilżysz cerę i przyspieszysz jej regenerację.

Jeśli jesteś posiadaczką normalnego typu cery, ale zauważysz, że od jakiegoś czasu ma ona tendencję do szybszego przetłuszczania się – może to być kolejnym sygnałem, że stosujesz peeling zbyt często. Skóra może zacząć produkować nadmierną ilość sebum w reakcji obronnej na utratę nawilżenia. Aby zapobiec dalszym problemom zastosuj krem nawilżający o lekkiej żelowej formule.

Nagłe pojawienie się trądziku to kolejna reakcja skóry na zbyt częste złuszczanie. Nadmierne wydzielanie sebum prowadzi do zatykania porów i pojawiania się zaskórników i wyprysków. Aby zniwelować problem zastosuj lekki żel oczyszczający w postaci pianki.