Żel do mycia twarzy to kosmetyk, od którego zaczyna się poranna i wieczorna rutyna pielęgnacyjna. To podstawowy krok, dzięki któremu pozbywamy się zanieczyszczeń oraz resztek makijażu. Oprócz tego, dobrze dobrany produkt pomaga uregulować nadmierne wydzielanie sebum oraz wzmacnia barierę skórną. Wybór odpowiedniego kosmetyku jest w tym przypadku bardzo ważny. Jakie są oznaki, które wskazują na to, że żel nie działa tak jak powinien?

Jeśli zastanawiasz się nad tym, czy wybrałaś dobry produkt, oto cztery oznaki, które wskazują na to, że powinnaś zmienić swój dotychczasowy żel i sięgnąć po inną formułę.

W codziennej pielęgnacji nie możesz zapomnieć o tym obszarze skóry! Jak dbać o przesuszone łokcie?

Żel do mycia twarzy – oznaki, które wskazują na to, że powinnaś zmienić kosmetyk

Kiedy po umyciu twarzy czujesz, że skóra jest napięta i sucha świadczy to o tym, że formuła nie jest dla Ciebie odpowiednia. Niektóre produkty wykazują bardzo silne działanie oczyszczające i tym samym pozbywają skórę jej naturalnych olejów. A to prowadzi do zaburzenia pH. Pojawia się wówczas nieprzyjemne uczucie napiętej i podrażnionej cery.

Po umyciu twarzy pojawiają się na niej zaczerwienienia? To kolejny niepokojący znak, który świadczy o tym, że bariera skórna została naruszona. Cera staje się nadwrażliwa, a to z kolei może prowadzić do innych problemów, takich jak: przebarwienia i nierówny koloryt, a także matowość.

Dobrze dobrany środek myjący pomaga przywrócić utracone nawilżenie i pozostawia skórę gładką i miękką. Jednak, kiedy sięgniemy po nieodpowiednią formułę daje odwrotny efekt – wysusza i zakłóca naturalną barierę skóry. A to prowadzi do zwiększonej produkcji sebum, zatkanych porów i pojawiania się zaskórników i wyprysków.

Żel do oczyszczania, który nadmiernie wysusza skórę, sprawia, że będzie ona bardziej podatna na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych oraz wolnych rodników. To prowadzi do przedwczesnego pojawienia się zmarszczek i cienkich linii.