Mogłoby się wydawać, że nie ma nic bardziej banalnego niż oczyszczanie twarzy. Często nie przywiązujemy do tego uwagi i skupiamy się na kolejnych etapach pielęgnacji. Tymczasem to początek drogi do promiennej i zdrowej skóry. Sprawdź 10 przykazań oczyszczania i dbaj o skórę już od podstaw.

Oczyszczanie twarzy – 10 przykazań pielęgnacji

Aby odwrócić tę tendencję sprawdź krótki przewodnik i dowiedz się, jak myć twarz, by zyskać świeży i promienny wygląd. Przedstawiamy 10 przykazań prawidłowego oczyszczania skóry.

Na początku pamiętaj o tym, by dokładnie umyć dłonie. Kiedy myjesz twarz zabrudzonymi dłońmi przenosić te wszystkie zarazki, które mogą powodować powstawanie stanów zapalnych. Następnie, jeśli chodzi o wieczorną pielęgnację, wykonaj staranny demakijaż.

Używanie gorącej wody może być przyjemne, ale nie działa to korzystnie na twoją skórę. Gorąca woda działa odwadniająco – zbyt szybko usuwa ze skóry naturalne olejki. Letnia woda jest na tyle ciepła, że ​​pomaga pozbyć się brudu i sebum bez zdzierania skóry. A jeśli Twoja skóra ma skłonność do zaczerwienień, wypróbuj oczyszczanie zimną wodą, która pomaga zwężać naczynia krwionośne.

Zapoznaj się z korzyściami, jakie daje podwójne oczyszczanie  — możesz zyskać gładszą skórę, jej dokładniejsze oczyszczenie oraz lepsze wchłanianie produktów pielęgnacyjnych. Zanieczyszczenia, makijaż i niektóre filtry przeciwsłoneczne po prostu nie mogą być usunięte za pomocą wyłącznie podczas pojedynczego użycia środka do oczyszczenia. Najpierw użyj delikatnego mleczka lub oleju, aby usunąć cały brud, sebum i zanieczyszczenia z wierzchu skóry, a następnie użyj środka czyszczącego, który pasuje do rodzaju skóry, aby zakończyć etap.

Wiesz, że należy unikać siarczanów w swoim szamponie, ale czy wiedziałaś, że w twoim środku czyszczącym mogą również czaić się te niebezpieczne mieszanki? Jeśli na liście składników zobaczysz laurylosiarczan sodu, laurylosiarczan amonu, lauretosiarczan sodu lub lauretosiarczan amonu, nie stosuj  tego kosmetyku na skórze twarzy. Siarczany to środki powierzchniowo czynne używane do usuwania sebum ze skóry, ale są silniejsze niż potrzebujesz i powodują odwodnienie skóry.

Technika oczyszczania również jest istotna. Zamiast energicznie szorować skórę przez 20 sekund, lepiej przez minutę delikatnie masuj twarz okrężnymi ruchami. To stymuluje twój układ limfatyczny, co z kolei pobudza krążenie tlenu i krwi.

Głębokie oczyszczanie skóry – na czym polega i jak przeprowadzić ten zabieg w domu

Twoja szyja również potrzebuje uwagi. To jedno z miejsc, na którym jako pierwsze pojawiają się oznaki starzenia. A dzieje się tak głównie dlatego, że szyja jest często pomijana podczas codziennej pielęgnacji. Szyja powinna być uwzględniona na każdym jej etapie, zaczynając właśnie od oczyszczania.

Aby uniknąć niepotrzebnego odwodnienia, nałóż pierwszą warstwę kremu pielęgnacyjnego w ciągu minuty od umycia twarzy. Pamiętaj, że z każdą sekundą suche powietrze wyciąga z niej wilgoć!

Pamiętaj o porannym oczyszczaniu. Przez noc komórki Twojej skóry ciężko pracują, co oznacza, że ​​wydzielają toksyny i sebum. Umyj twarz rano, aby usunąć wszystkie te zanieczyszczenia i zapewnić lepszą wydajność i szybsze wchłanianie składników aktywnych zawartych w kosmetykach do pielęgnacji.