Sezon wakacyjny to okres roku, kiedy jesteśmy najbardziej narażeni na choroby stóp. Nic w tym dziwnego – zrzucamy wreszcie ciężkie buty, nosimy klapki, a na basenach czy plaży chodzimy zupełnie boso. Podobnie jak tysiące innych ludzi, którzy mogą nas czymś zarazić.

Najczęściej spotykana infekcja to oczywiście grzybica. Zaczyna się niewinnie, ale wreszcie atakuje ze zdwojoną siłą. Nie tylko skórę, ale także paznokcie. Czym może się to skończyć, udowadnia nagranie opublikowane przez klinikę podologiczną Healthy Feet Podiatry. Stopy pacjentki są już w naprawdę fatalnym stanie. Tutaj zwykły pedicure nie wystarczy.

Meghan Fox przyznała się do wstydliwej choroby! Wiecie, o co chodzi? 

Nawet dla eksperta był to ekstremalny przypadek. Doktor Binh Nguyen pierwszy raz zobaczył na własne oczy tak zaawansowany przypadek grzybicy. Choroba zajęła wszystkie paznokcie, a ich właścicielka ze strachu i bólu nie robiła z nimi nic przez ponad rok.

Grzybica mogła się rozwijać do tego stopnia, że największy paznokieć miał już ponad 4 cm długości i zasłaniał sąsiedniego palca. W tym przypadku konieczna była radykalna interwencja lekarskimi obcęgami. To dopiero pierwszy etap, bo po usunięciu zainfekowanych fragmentów trzeba rozpocząć długie leczenie. Ale efekt już teraz robi wrażenie.

Z takimi paznokciami nie odsłaniaj stóp. Faceci wzdrygają się na sam widok

Niewiarygodne, że można doprowadzić się do aż takiego stanu. Komentatorzy zastanawiają się, jakim cudem pacjentka zakładała buty i mogła się poruszać.