Mimo licznych zabiegów, stosowania odżywek i olejków paznokcie mogą nadal nie wyglądać na zdrowe. Jeśli Ty również zauważyłaś, że przestały rosnąć i są osłabione, oto co może być tego przyczyną. Osłabione paznokcie to nie zawsze wynik złej diety, zaniedbania czy manicure.

4 niepokojące rzeczy, które dzieją się z Twoimi paznokciami. Te zmiany na paznokciach mogą świadczyć o chorobach

Osłabione paznokcie – przyczyny

Jeśli Ty również rozczarowałaś się stanem swoich paznokci mimo odstawienia lampy UV, żelu i lakierów hybrydowych – oto, co może być tego powodem. Ich łamliwość i osłabienie mogą być wynikiem stresu. Stan napięcia, trudności w odzyskaniu równowagi i ciągła gonitwa myśli mogą przekładać się bezpośrednio na wiele aspektów naszego życia.

Kiedy cały świat przewrócił się do górny nogami trudno o zachowanie spokoju. Zdaniem jednego z ekspertów, stres może powodować również osłabienie paznokci.

Kiedy przeżywamy silny stres i czujemy nieustanne napięcie, nasz organizm ma ograniczone zapasy składników odżywczych. Wówczas są one „wysyłane” do najważniejszych narządów w naszym ciele – takich jak: mózg czy serce, a to sprawia, że ich niedobór objawia się w innych obszarach, takich jak włosy czy paznokcie – tłumaczy dermatolog Gary Goldenberg.

Stres może całkowicie wstrzymać wzrost paznokci, a mimo stosowania olejków i odżywek ich stan nadal nie ulegnie poprawie. Rozwiązaniem, które może okazać się skuteczniejsze, jest odpowiednia suplementacja. Jeśli masz osłabione paznokcie, warto więc sięgnąć po witaminy z grupy B, witaminę D oraz żelazo. Te składniki pomogą obudować płytki paznokci,, wzmocnią  je i sprawią, że zaczną rosnąć. Postaraj się wzbogacać swoje posiłki w owoce i warzywa. Możesz także wspomóc się suplementacją.