Robienie nowego manicure jest o wiele bardziej przyjemne, niż pozbywanie się starego lakieru. Towarzyszący temu silny zapach chemikaliów i działanie wysuszające skórę nie należy do najprzyjemniejszych czynności. Na całe szczęście istnieje kilka naturalnych alternatyw, dzięki którym pozbędziesz się niechcianego koloru z płytki paznokcia szybko i bezpiecznie.

Aby przygotować naturalną alternatywę zmywacza do paznokci potrzebujesz kilku składników, które najprawdopodobniej masz już w swojej kuchennej szafce.

Czerwony lakier do paznokci. Dobierz go do typu karnacji

Jak usunąć lakier do paznokci bez użycia zmywacza

Zmywacz do paznokci zawiera w sobie wiele silnie działających składników chemicznych, takich jak: aceton, octan etylu oraz octan izopropylu. To między innymi te substancje są odpowiedzialne za jego specyficzny, drażniący zapach, a jednocześnie natychmiastowe działanie. Aceton jest używany nie tylko w przemyśle kosmetycznym, to także środek do rozcieńczania farb, dlatego jego silnie działanie wysusza delikatną skórę wokół paznokci.

Naturalny lakier do paznokci diy

Najprostszym i skutecznym sposobem jest zastosowanie mieszanki: ocet + cytryna. Kwas, który jest zawarty w occie, zmiękczy lakier, a dodatek soku z cytryny wzmocni efekt, zneutralizuje zapach, rozjaśni płytkę i skórki wokół paznokci.

Historia francuskiego manicure. Odkrycie, które zmieniło świat piękna

Wystarczy wlać do miseczki odrobinę octu i wymieszać z sokiem z cytryny (przygotuj sok z ½ owocu). Następnie nasączyć w przygotowanym roztworze płatek kosmetyczny i przecierać delikatnie płytkę paznokcia.

Istnieje jeszcze jeden sposób, który pomoże Ci zastąpić zmywacz do paznokci. Wlej do miseczki ½ szklanki wody utlenionej i wymieszaj ją z ¼ szklanki gorącej wody. Namocz paznokcie w przygotowanej mieszance około 10 minut. Po tym czasie wyjmij dłonie, a pozostałe resztki lakieru spiłuj delikatnie blokiem polerskim.