Manicure i pedicure japoński jest już standardem w ofercie większości salonów kosmetycznych. Powinny go wykonywać osoby o łamliwych, zniszczonych paznokciach, ponieważ zabieg ten polega na regeneracji i odżywianiu płytki paznokciowej. Dzięki temu paznokcie przestają się kruszyć i rozdwajać.

Na czym polega manicure japoński?

Pedicure japoński polega dokładnie na tym samym, co manicure: w płytkę paznokcia wcierana jest specjalna pasta, która pielęgnuje płytkę, pozostawiając ją zdrową i błyszczącą. Pasta składa się z witamin: A, E, H oraz prowitaminy B5, krzemionki z Morza Japońskiego oraz keratyny. Ten zabieg jest świetny dla osób, które zdecydowały się zdjąć hybrydy i pragną odżywić swoje paznokcie. Do wykonania pedicure japońskiego nie używane są żadne metalowe przyrządy, nie są wycinane skórki oraz nie maluje się płytki lakierem. Jest to zabieg wyłącznie pielęgnacyjny. Zabezpiecza płytkę przed detergentami i wodą. Daje ładny, jedwabisty połysk, który utrzymuje się aż do dwóch tygodni! Z malowaniem paznokci powinnaś wstrzymać się przynajmniej 4-5 dni.

Domowe SPA

Aby wykonać taki zabieg wcale nie musimy udawać się do salonu. Niestety, nie jesteśmy w stanie zastąpić pasty żadnym ręcznie robionym zamiennikiem, dlatego czeka nas zakup specjalnego zestawu. Powinien on zawierać: pilniczki, ściereczkę, pastę, polerkę do pasty, puder oraz polerkę do pudru.

Jak wykonać pedicure japoński?

Pierwszym krokiem jest nadanie pożądanego kształtu paznokciom, a następnie zmatowienie płytki. Odpychamy skórki, ale ich nie wycinamy (to bardzo ważne). Nakładamy odrobinę pasty i wcieramy w płytkę paznokcia, używając do tego załączonej polerki. Następnie, gdy cała płytka będzie równomiernie nią pokryta, używając drugiej polerki wcieramy puder. Ściereczka ma nam służyć do starcia nadmiaru produktów.