Wiesz już na pewno, jak dbać o swoją cerę, skórę na ciele i w miejscach intymnych. Przeczytałaś już masę artykułów na ten temat i przetestowałaś tonę kosmetyków. Wiesz, co Twoja skóra lubi, toleruje i kocha. Ale czy taką samą uwagę poświęcasz swoim dłoniom? Wbrew powszechnym opiniom, nie wystarczy im dokładna pielęgnacja wyłącznie zimą. Potrzebują też Twojego wsparcia w pozostałe 3 pory roku. Bez tego skóra się wysusza i dłonie wyglądają na zaniedbane, a nawet starsze! Jak sobie radzić z oznakami „starzenia się” skóry dłoni i paznokci?

ZOBACZ TEŻ: NIE WIEMY, CZY JESTEŚCIE GOTOWE, ABY ZOBACZYĆ TEN MANICURE. JEST OBRZYDLIWY!

PLAMY STARCZE
Te brązowawe plamki na skórze dłoni nie mają nic wspólnego z wiekiem – to efekt zbytniego eksponowania skóry na słońce. Jedynym skutecznym sposobem na przeciwdziałanie im jest krem z witaminą C. Jeśli codziennie wystawiasz dłonie na kilka godzin na słońce, nie zapomnij też o niezbędnym filtrze.

MARSZCZENIA
Można sobie z nimi łatwo poradzić korzystając z kremu z kwasem retinowym. Po ten jednak musisz udać się do lekarza, ponieważ kosmetyki zawierające retin są produktami aptecznymi.

WIDOCZNE ŻYŁY
Zmara naszych Mam, które nieustannie trzymały ręce w zimnej wodzie w zlewie albo w chłodnym praniu. Tak naprawdę duży wpływ na to ma też genetyka, dlatego teraz odchodzi się od używania kosmetyków i zaleca się zabiegi chirurgiczne, które poprawiają estetykę dłoni z wystającymi żyłami.

ŁUSZCZĄCA SIĘ SKÓRA
Zacznij od regularnego peelingu dłoni, aby pozbyć się martwego naskórka. Następnie zaserwuj dłoniom nocne spa, używając kremu z witaminą C i zakładając wełniane rękawiczki. Nie pomogło? Jak najszybciej udaj się do dermatologa, być może to nie jest kwestia naskórka, a większego problemu skórnego.

ZOBACZ TEŻ: 5 NAJWIĘKSZYCH TRENDÓW W STYLIZACJI PAZNOKCI NA JESIEŃ 2018!

ŻÓŁTE PAZNOKCIE
Zmiany w kolorze płytki paznokcia na kolor żółty bądź brązowawy to jeszcze nie jest problem. Gdy jednak nieustannie towarzyszy im ból i pieczenie, prawdopodobnie jest to zakażenie grzybicze, któremu musi przyjrzeć się lekarz. Nie czujesz pieczenia ani bólu? Prawdopodobnie to efekt złej diety bądź przyjmowania leków. Jeśli szukasz natychmiastowego efektu, wymocz paznokcie w wodzie z cytryną bądź przetrzyj paskami wybielającymi do zębów.

KRUCHE PAZNOKCIE
Ponownie jest to sygnał od ciała o złej diecie oraz braku witamin. Zacznij od zmiany diety na bardziej owocowo-warzywną i przyjmuj witaminę B. Po tygodniu zauważysz różnicę.

Często widzicie u innych starzejące się dłonie?