Paznokcie ombre to łatwy i prosty sposób na efektowne zdobienie paznokci. Do ich przygotowania potrzebujesz niewielu produktów, a czas wykonania tej stylizacji nie zajmie Ci dłużej niż kilka minut. Podpowiadamy jak wykonać piękne zdobienie ombre samodzielnie w domu!

ZOBACZ TEŻ: ZDOBIENIE PAZNOKCI, KTÓRE BYŁO MEGA MODNE W LATACH 80. MA TERAZ WIELKI POWRÓT!

paznokcie ombre jak zrobić

Zacznijmy od listy niezbędnych przedmiotów, w które trzeba się wyposażyć przed rozpoczęciem tworzenia stylizacji. Chociaż paznokcie ombre wyglądają bardzo efektownie, do ich przygotowania potrzebujesz zaledwie kilku produktów:

– gąbeczka do makijażu lub kawałek kuchennej gąbki;
– pilnik;
– lakier bazowy;
– kolorowe lakiery do ombre;
– top (lakier nawierzchniowy);
– oliwka zmiękczająca do skórek.

Lista jest naprawdę krótka, a sama czynność zdobienia paznokci również nie będzie czasochłonna. Najważniejszą kwestią jest dokładne przygotowanie paznokci – nadanie im odpowiedniego kształtu , wyrównanie płytki paznokcia, zadbanie o skórki . Kiedy ta czynność jest już za nami, czas na wybór kolorów.

Jeśli chodzi o paznokcie ombre, mamy tu całkowitą dowolność w ich tworzeniu. Generalnie można podzielić ten sposób stylizacji na dwie kategorie:

– paznokcie ombre kolorowe (możemy łączyć ze sobą wszystkie, dowolnie wybrane odcienie)
– paznokcie ombre french (to tzw. baby boomer).

Druga opcja cieniowania daje bardzo subtelny efekt przechodzenia koloru różowego w biel, która zdobi końcówki paznokci. Często spotykane jest też połączenie koloru beżowego z bielą, co daje równie delikatny efekt przenikania się kolorów.

ZOBACZ TEŻ: O CO CHODZI W MODZIE NA JADALNY MANICURE? CZY TO ZASTĄPI LAKIER DO PAZNOKCI?

Ta metoda jest niezwykle popularna jako ślubna stylizacja paznokci. Panny Młode znudzone klasycznym frenchem sięgają po bardziej delikatny i naturalny efekt.

A jeśli chodzi o paznokcie ombre kolorowe , tu mamy nieskończenie wiele możliwości. Bardzo popularne są mocne, wyraziste połączenia np. paznokcie ombre neonowe, często wybierane są jako wiosenna stylizacja paznokci. Nie brakuje też pomysłów na paznokcie ombre pastelowe, które dają bardziej subtelny efekt, bez widocznego przejścia między kolorami. Wszystko zależy więc od naszych indywidualnych preferencji.

Jak pomalować paznokcie ombre

Paznokcie ombre to niezwykle prosta metoda zdobienia, która da piękny efekt przenikania kolorów. Na początku zaczynamy od przygotowania płytki paznokcia (nadanie kształtu, odtłuszczenie i zmatowienie płytki, pielęgnacja skórek). Następnie przechodzimy do nałożenia bazy, która zabezpieczy paznokcie i ochroni je przed odbarwieniem.

Kiedy już te wstępne czynności są za nami, przechodzimy do stylizacji. Malujemy paznokcie wybranym lakierem podkładowym – najlepiej użyć w tym celu jasnego odcienia, ponieważ podczas cieniowania unikniemy ryzyka pojawienia się prześwitów. Lakierem podkładowym może być też jeden z dwóch kolorów, który wybrałyśmy do stworzenia efektu ombre.

Paznokcie ombre można stworzyć w położeniu pionowym lub poziomym. Kiedy zdecydujemy się jakie cieniowanie chcemy osiągnąć, przechodzimy do jego wykonania – potrzebujemy lakierów, które będziemy ze sobą łączyć.

ZOBACZ TEŻ: 3 TYPY PAZNOKCI, KTÓRYCH FACECI PO PROSTU NIE ZNOSZĄ!

Wylewamy dwa kolory lakierów na oddzielne kawałki folii, a następnie w każdym z nich zanurzamy mały kawałek gąbeczki.

Pierwszy (jaśniejszy) odcień nakładamy do połowy płytki paznokcia, a następnie powtarzamy tę czynność z drugim ciemniejszym odcieniem lakieru i uzupełniamy cieniowanie. Całość powtarzamy dowolną ilość razy – w zależności od tego jak mocny efekt chcemy osiągnąć. Na koniec zabezpieczamy wszystko bezbarwnym lakierem nawierzchniowym i gotowe!

Paznokcie ombre są łatwym sposobem na efektowne zdobienie , które już od kilku sezonów jest szalenie popularne! A najlepsze jest w nim to, że można stworzyć je zarówno na naturalnej płytce paznokcia, jak również na hybrydzie czy żelach. Paznokcie ombre wyglądają doskonale samodzielnie, ale można też uzupełnić je o wzory i subtelne brokatowe drobinki – możliwości jest naprawdę wiele!

Dziewczyny lubicie ten sposób stylizacji paznokci?