Naklejki na paznokcie dzisiaj kojarzą nam się z zaprzeszłością w postaci dodatków do magazynów dla nastolatek bądź nietrwałe buble, które przyprawiały nam więcej kłopotów niż frajdy. I kiedy wszyscy już przestawili się na super trwałe paznokcie hybrydowe, akrylowe bądź tytanowe, okazało się, że naklejki znowu stały się modne. Głównie dzięki temu, że w kilka sekund można zupełnie odmienić wygląd swoich paznokci, szybko je zmienić oraz wybrać tylko takie wzory, które nam pasują. Czy to nie brzmi super?

ZOBACZ TEŻ: PRAWDZIWA MANICURE’OWA REWOLUCJA! NAKLEJKI NA PAZNOKCIE 3D OD SALLY HANSEN!

Jakie są rodzaje naklejek?

Naklejki dzielą się na trzy rodzaje: wodne, 3d i stickery. Pierwsze są bajecznie łatwe do przyklejenia i każdy jest w stanie zrobić to samodzielnie w domu. Nie trzeba do tego zbytniej precyzji, o ile kupujemy takie, które zostały specjalnie wcześniej wycięte. 3D są równie proste, ale potrzeba nieco wprawy, by utrzymać je w jednym miejscu podczas utwardzania. Stickery to naklejki zawierające w sobie klej, dzięki któremu przykleja się je w jednym miejscu i później raczej trudniej je przenieść w inne miejsce. Tutaj potrzeba nieco większego sprytu oraz precyzji, jednak nie jest to kosmicznie trudne. Wszystkie naklejki można kupić w sklepach z akcesoriami do paznokci, na allegro bądź aliexpress.

NAKLEJKI WODNE

Bardzo modne w ostatnim czasie są naklejki wodne. Przede wszystkim dlatego, że ich ceny nigdy nie są wygórowane oraz dlatego, że to najłatwiejszy sposób na nałożenie wzorków świątecznych, halloween’owych bądź kształtów takich jak koronka czy złote dodatki. Naklejki wodne można podzielić na dwa rodzaje: pojedyncze kształty oraz całościowe, które mają za zadanie pokryć całą powierzchnię jednego paznokcia. Przy tym ostatnim zachodzi konieczność dopasowania ich do kształtu i docinania w miarę potrzeb. Z kolei kształty można otrzymać również w 2 rodzajach: z folią oraz bez folii – pierwsze są idealnie docięte i wystarczy odsunąć folię by wyjąć wybrany kształt, w drugiej sytuacji potrzeba nożyczek oraz docinania ręcznego, by uzyskać wymarzoną naklejkę.

Jak nakładać naklejki wodne?
Nakładanie naklejek wodnych jest bardzo proste. Potrzeba do tego nieco wody, pęsetka oraz nożyczki do docięcia kształtów. Naklejkę zanurza się w wodzie wzorem do góry na mniej niż 30 sekund, po tym czasie zwilża się palec i przenosi naklejkę pęsetką na paznokieć. Po ustawieniu w wybranym miejscu na paznokciu, delikatnie osusza się paznokieć, tak by woda spod naklejki się wydostała w całości i nakłada na niego utrwalacz. Sytuacja komplikuje się przy wzorach całościowych, które zostały wcześniej przez nas wycięte bądź nałożone w wybranym kształcie. Przy nakładaniu na powierzchnię paznokcia trzeba pamiętać o tym, żeby usunąć spod naklejki całą wodę, tak by nie powstawały zmarszczki czy odchylenia. Pozostałości można usunąć cążkami do skórek bądź precyzyjnym pędzelkiem nasączonym zmywaczem do paznokci. Z przodu można je zwyczajnie spiłować.

Jak długo utrzymują się naklejki wodne?
Przeważnie jest to tydzień bądź dwa. W większości przypadków, jeśli naklejka została prawidłowo utwardzona na paznokciu, powinno odbywać się bez odrywania kolejnych części. Rekomenduje się naklejki z folią, gdyż ich jakość jest zdecydowanie lepsza niż tych bez folii.

ZOBACZ TEŻ: Ma 5 palców i… 6 paznokci! Salon kosmetyczny pokazał dziwną stopę klientki

NAKLEJKI 3D

Ze względu na wypukłość i wielkość naklejek, warto je odpowiednio zabezpieczyć i potraktować nabłyszczaczem i utrwalaczem.

Jak nałożyć naklejki 3d?
Do nałożenia naklejek 3d na paznokcie niezbędne będą: mały, szklany pojemniczek, puder akrylowy, liquid, nabłyszczacz, pędzelek oraz wacik. W przypadku naklejek na hybrydę, niezbędna będzie też lampa 3d oraz odpowiedni do hybrydy lakier i nabłyszczacz. Na początku wlewamy liquid do szklanego naczynka i zanurzamy tam pędzelek. Nadmiar liquidu odsączamy za pomocą wacika. Następnie nabieramy pędzelkiem odrobinę pudru akrylowego i nakładamy na tylną część ozdoby 3d. Następnie przykładamy ozdobę do odtłuszczonego i suchego paznokcia. Nadmiar akrylu trzeba następnie zebrać za pomocą pędzelka ponownie umoczonego w liquidzie i odkładamy na 30 sekund paznokieć, by miał szansę się przykleić odpowiednio. Po upłynięciu wybranego czasu nabłyszczamy paznokieć i wkładamy pod lampę 3d bądź czekamy na wyschnięcie.

STICKERY

To jedne z pierwszych naklejek, podobne do tych, które pamiętamy z czasów dzieciństwa. Są jednak bardziej trwałe i nie takie trudne w aplikacji, co czyni je jednocześnie jednym ze sposobów na nałożenie naklejek w postaci np. Cyrkonii.

Jak nałożyć naklejki stickery na paznokieć?
Naklejki trzeba odkleić od folii, umieścić w odpowiednim miejscu na paznokciu oraz potraktować utrwalaczem. Można je stosować zarówno do paznokci naturalnych, jak i hybrydowych, akrylowych, żelowych lub tipsów.