Baby Boomer to jedna z najprostszych i najbardziej klasycznych metod koloryzacji paznokci. Powstała jako odpowiednik bardziej eleganckiego frencha, który przestał kojarzyć się z stylem i stał się ikoną kiczu, szczególnie w zestawieniu z tipsami. Do wykonania klasycznego baby boomera wystarczy Ci biały kolor oraz beżowy bądź różowy, w zależności od tego, który z nich bardziej pasuje do Ciebie. Razem tworzą piękne ombre, które pięknie podkreśla kształt paznokci i wygląda bardzo naturalnie. Oto, jak wykonać baby boomber krok po kroku.

ZOBACZ TEŻ: SZUKASZ INSPIRACJI NA PAZNOKCIE ŚLUBNE? OTO PROPOZYCJE, KTÓRE SĄ I BĘDĄ MODNE!

Co jest niezbędne do wykonania baby boomera?

Niezbędne będą 2 kolory lakierów: biały oraz różowy bądź beżowy. Możesz też wykonać inne wariacje na temat baby boomera, wybierając zamiast drugiego koloru niebieski, szary czy złoty. Najlepiej w tej technice sprawdzają się lakiery hybrydowe – dzięki lampie ryzyko zadrapań bądź przesunięcia lakieru jest naprawdę niewielkie. Jeśli jednak unikasz hybrydy, możesz je też spokojnie zrobić za pomocą zwykłych lakierów. Przyda się też utwardzacz, lampa do hybrydy oraz mała gąbeczka.

Jak wykonać baby boomer krok po kroku?

Najpierw przykrywamy paznokcie bazą i po utwardzeniu jej pod lampą, zabieramy się za koloryzację. Najlepiej zrobić to za pomocą małej gąbeczki – dolną część pomaluj pędzelkiem na różowo bądź beżowo, górną część potraktuj białym lakierem. Odwróć gąbeczkę i delikatnie zacznij utwardzać lakier na paznokciach, poprzez delikatne uciskanie gąbeczki na paznokciu. W ten sposób najłatwiej uzyskać płynne przejście z jednego koloru w drugi, by utworzyć eleganckie ombre.

Innym sposobem na baby boomer jest pomalowanie paznokcia najpierw drugim kolorem (beżem bądź różem). Po utwardzeniu koloru pod lampą, łapiemy za gąbeczkę i kolorujemy ją jak wyżej: od dołu warstwą drugiego koloru, na górze białym lakierem. Stemplujemy paznokieć aż do uzyskania ombre na paznokciach. Pamiętaj o tym, by robić to delikatnie i z wyczuciem, tak, by lakier nie “rozjeżdżał” nam się pod paznokciem.

Kolejnym krokiem w obu metodach jest przykrycie paznokcia top coatem i postawienie dłoni pod lampę.

ZOBACZ TEŻ: Paznokcie jak kryształy to prawdziwy hit. Kwarcowy manicure jest piękny i elegancki

O czym warto pamiętać przy robieniu baby boomer’a

Jeśli efekt za pierwszym razem nie jest idealny, możesz sięgnąć po gąbeczkę i poprawić ten kolor, który nie wyszedł perfekcyjnie. Tym samym wyprostujesz pomyłkę, a dodatkowo poprawiając całość później top coatem, wygładzimy powierzchnię i nadamy im poprawny wygląd. Nie posiadasz gąbeczki do makijażu? Spróbuj to delikatnie zrobić za pomocą gumowej rękawiczki – wystarczy, że nałożysz ją na dłoń i będziesz delikatnie wklepywać biały lakier od góry paznokcia. Zdziwisz się, jaki świetny efekt uzyskasz!

Jakie połączenie na tej koloryzacji lubicie? Klasyczne czy wymyślne? Dajcie znać!