O paznokciach ślubnych można pisać godzinami. W końcu efekt końcowy zależy od wielu czynników: motywu przewodniego wesela, sukni Panny Młodej, jej stylu oraz tego, co akurat jej się spodoba. Jest jednak kilka zdobień paznokci, które Panny Młode wybierają najczęściej od kilku lat. Prym w paznokciach na ten dzień wiodą pazokcie hybrydowe oraz żelowe. Coraz rzadziej widujemy przede wszystkim french’a, który już dawno odszedł do lamusa, głównie przez to, że bardzo zniekształca dłoń, tak jak podobne mu tipsy. Dzisiejsze paznokcie są eleganckie, dostojne i nieprzesadzone. Powiedziałabym: w dobrym stylu. Oto paznokcie, które w ostatnich latach najczęściej wybierają Panny Młode.

ZOBACZ TEŻ: JEDWABNE PAZNOKCIE – METODA, KTÓRA WYPRZEDZA ŻELE! JEST NIESAMOWICIE TRWAŁA

BABY BOOMER

Najprostsza koloryzacja paznokci, która nie każe wybierać między bielą a beżem bądź różem, dzięki płynnemu połączeniu tych dwóch kolorów. Wykonuje się go poprzez nałożenie na specjalną gąbeczkę dwóch kolorów, najczęściej od dołu jest beż bądź delikatny, pastelowy róż, a na górze biel. Dzięki babyboom’erowi paznokcie wyglądają schludnie i delikatnie. Szczególnie, gdy szukamy czegoś prostego, bez udziwnień. Powstają też wariacje z zamianą beżu/różu na szary, granat oraz złoto. Często też jeden wybrany paznokieć otrzymuje dodatkowe zdobienie w postaci kryształków bądź pyłku.

KRYSZTAŁKI I NAKLEJKI

Wielkim zainteresowaniem cieszą się paznokcie ozdabiane kryształami. W ten wielki dzień wiele kobiet na własną rękę kupuje kryształki Swarovskiego, by skutecznie rozświetlały jej wyjątkowy dzień. Specjaliści zalecają jednak ostrożność w ich wyborze – często przyklejanie wybranych elementów niestety nie jest możliwe, ze względu na fakturę bądź możliwość odklejenia się. Coraz częściej kryształki zastępuje się naklejkami, które podkreślają kształt paznokcia, bez zbędnego obciążania.

LUSTRZANE PAZNOKCIE ORAZ SYRENKI

Srebrne odbicie we własnych paznokciach bądź złote, rzadziej różowe czy granatowe – oto kolory, jakie wbierają Panny Młode przy paznokciach lustrzanych. Nie ma się co dziwić, pięknie nadany kształt paznokciom wraz z syrenką wygląda bardzo oryginalnie i elegancko, rzadko się brudzi i raczej nie niesie za sobą pułapek, takich jak kryształki czy inne, wystające zdobienia. Plus jest turbo łatwy w zrobieniu!

ZOBACZ TEŻ: Suknie ślubne, które podobają się… wszystkim. 12 najpiękniejszych kreacji na świecie

PEŁNY MAT

Mimo, że matowe paznokcie wiążą się z wielkim ryzykiem, coraz więcej Młodych wybiera również mat jako koloryzację na swój wielki dzień. Najczęściej idzie on w parze również z efektownymi zdobieniami, takimi jak kryształki, kształty kwiatów bądź foliowe wykończenie. Warto jednak pamiętać, że matowe paznokcie bardzo łatwo uszkodzić bądź zarysować. Zazwyczaj pomaga zwykły zmywacz do lakierów, gdy mowa o hybrydzie.

PROSTE WZORKI

Biorąc pod uwagę poziom stresu, jaki osiąga wiele Młodych w dniu własnego ślubu, wiele z nich podczas wyboru paznokci kierują się przede wszystkim prostotą i brakiem wydumanych zdobień, które mogą zaczepiać się o suknię bądź włosy. Najprostszym jest wzorek położony na błyszczących paznokciach.

Jakie jeszcze paznokcie często obserwujecie u Panien Młodych?