Manicure hybrydowy już od kilku lat wiedzie prym wśród wszystkich metod stylizacji paznokci. Główną jego zaletą jest wyjątkowa trwałość, która pozwala nam cieszyć się pięknymi, zadbanymi paznokciami nawet przez dwa tygodnie.

Manicure hybrydowy jest też niezwykle łatwy w wykonaniu, dzięki czemu z powodzeniem możemy zrobić go samodzielnie w domu, nie wydając przy tym kroci na wizytę w profesjonalnym salonie. Potrzebujemy do tego zaledwie kilku niezbędników, z czego wszystkie z łatwością zdobędziemy w drogeriach za naprawdę nieduże pieniądze.

Jednak by manicure hybrydowy spełnił swoją funkcję i utrzymał się na paznokciach obiecywane dwa tygodnie, musi być dobrze wykonany. Krok po kroku podpowiemy wam, jak zrobić to prawidłowo.

Przede wszystkim, musimy zaopatrzyć się we wszelkie niezbędne nam produkty, a są to:
– lampa do utwardzania lakieru
– baza (lakier podkładowy);
– kolorowy lakier hybrydowy;
– top (lakier nawierzchniowy);
– odtłuszczacz (cleaner);
– blok polerski;
– pilnik;
– drewniane patyczki.

KROK PIERWSZY – OCZYSZCZANIE

Zaopatrzone w wyżej wymienione rzeczy, możemy przejść do wykonywania manicure. Pierwszym krokiem jest odpowiednie przygotowanie paznokci – odsunięcie skórek drewnianym patyczkiem, nadanie paznokciom pożądanego kształtu i dokładne ich oczyszczenie. Aby lakier rozkładał się równomiernie i dobrze do nich przylegał, konieczne jest też zmatowienie płytki blokiem polerskim, a następnie odtłuszczenie jej specjalnym cleanerem, który usunie z niej wszelkie zanieczyszczenia.

KROK DRUGI – BAZA

Po dokładnym przygotowaniu paznokci możemy przejść do następnego etapu, jakim jest nałożenie bazy, czyli lakieru podkładowego. To właśnie od bazy w dużej mierze będzie zależeć, jak długo utrzyma się na paznokciach nasz manicure, dlatego powinniśmy robić to starannie, równomiernie nakładając cienką warstwę bazy na płytki paznokci.

KROK TRZECI – LAKIER HYBRYDOWY

Kiedy już wszystkie paznokcie są dokładnie pomalowane bazą i utwardzone pod lampą, nareszcie możemy wybrać kolor naszego nowego mani. To dla wielu najlepszy i jednocześnie najtrudniejszy krok – drogerie oferują nam bowiem szeroki wybór kolorowych lakierów, spośród których naprawdę trudno wybrać jeden.

Szczególnie warte uwagi i szczerze przez na polecane są jednak lakiery hybrydowe Eveline Cosmetics, które znajdziecie między innymi w drogeriach Hebe i Rossmann. Charakteryzują się wysoką trwałością, a przy tym mają szeroką gamę kolorów, z których każda z nas znajdzie coś dla siebie. Ponadto dzięki szerokiemu pędzelkowi o zaokrąglonym końcu, są wyjątkowo łatwe i wygodne w aplikacji. Doskonale sprawdzą się więc zarówno dla zaawansowanych, jak i dopiero zaczynających swoją przygodę z manicurem hybrydowym.

Podczas nakładania lakieru, musimy pamiętać, by robić to naprawdę cienką warstwą, a także dokładnie pomalować wolny brzeg paznokcia. W innym wypadku pod lakier może dostać się powietrze, co znacząco skróci jego trwałość.

Po aplikacji pierwszej warstwy lakieru utwardzamy go pod lampą (lampa UV: 120 sekund, lampa LED 30 sekund) i nakładamy kolejną jego warstwę, po czym ponownie wkładamy dłonie pod lampę. W przypadku bardzo jasnych odcieni konieczne może okazać się nałożenie trzeciej warstwy lakieru, zależy to jednak tylko i wyłącznie od wybranego koloru.

KROK CZWARTY – UTRWALENIE

Ostatnim krokiem jest nałożenie topu, czyli lakieru nawierzchniowego, który utrwali kolor i nada mu pięknego połysku. Starannie pokrywamy nim każdy paznokieć i utwardzamy całość, po raz kolejny wsuwając dłonie do lampy. Na koniec przemywamy paznokcie cleanerem – gotowe!

Prawda, że proste?