Starannie wykonany manicure składa się z kilku ważnych etapów. Od zadbania o wygląd skórek, po znalezienie idealnego koloru lakieru aż do wybór odpowiedniego kształtu paznokci. Wszystko to składa się na zadbany wygląd dłoni i trwałość stylizacji. Jeśli zależy nam na optycznym wyszczupleniu i wydłużeniu palców warto postawić na kombinację kwadratu i owalu, czyli Squoval Nails. Obecnie jest to jeden z najpopularniejszych kształtów paznokci.

Modny kształt paznokci: Squoval Nails, czyli zaokrąglone kwadraty

Oprócz samej długości, niezwykle ważny jest również kształt paznokci. Kwadratowe, owalne lub tzw. migdałki – to tylko niektóre z najczęściej wybieranych propozycji. Warto pamiętać o tym, że odpowiednie uformowanie płytki wpływa na efektywność stylizacji i potrafi optycznie wysmuklić dłoń. Squowal Nails to nic innego, jak zaokrąglone kwadraty. Łączą w sobie efektowny wygląd kwadratowych paznokci, które optycznie wysmuklą dłoń, z praktycznym wymiarem lekko zaokrąglonych, owalnych zakończeń.

W przypadku Squoval Nails paznokieć ma kwadratowy kształt z zaokrąglonymi krawędziami, co pozwala uniknąć uszkodzenia i ogranicza ryzyko złamania płytki. Miękkie wykończenie łączy dwa klasyczne kształty, dając zupełnie nowy rezultat.

Torebka herbaty na złamany paznokieć? To naprawdę działa!

Jak zrobić zaokrąglone kwadratowe paznokcie?

Kwadratowe paznokcie, choć wyglądają niezwykle efektownie, ze względu na proste krawędzie są bardziej narażone na uszkodzenia. Dlatego też delikatne zaokrąglenie brzegów minimalizuje ryzyko złamania płytki.

Stworzenie modnego kształtu paznokci Squoval Nails nie musi być trudne. Na początku rozpocznij od piłowania płytki w ten sam sposób, w jaki robisz to, gdy chcesz osiągnąć kwadratowy kształt. Piłuj paznokcie pod kątem 90 stopni. Pamiętaj o stabilnym podłożu i oprzyj dłonie o blat biurka. Pod koniec delikatnie zaokrąglij ostre krawędzie.