W stylizacji paznokci od wielu lat rządzi jedna, określona metoda. To oczywiście manicure hybrydowy, który ma spore grono miłośniczek. Jest wygodny i bardzo trwały, a sam sposób jego wykonania nie należy do najbardziej skomplikowanych czynności. Manicure hybrydowy daje spore pole do popisu – można zdecydować się na wiele, różnorodnych zdobień lub pokryć paznokcie jednym kolorem. Efekt utrzymuje się średnio około dwóch tygodni, a coraz więcej dziewczyn zaczyna wykonywać go również w domowym zaciszu.  Jednak wizyta u profesjonalnej stylistki paznokci wiąże się z jedną, wielką zaletą – możemy zdecydować jaki rodzaj manicure sprawdzi się dla nas najlepiej.

Wbrew pozorom stylizacja paznokci nie ogranicza się jedynie do wykonania manicure hybrydowego lub przedłużenia paznokci żelem lub akrylem. Metod jest naprawdę wiele. Niektóre z nich są nastawione na upiększenie dłoni, ale również dogłębne odżywienie paznokci. W innym przypadku, kiedy zależy nam przede wszystkim na trwałości, kosmetyczka dobierze metodę, która zadba o to, by efekt utrzymał się zdecydowanie dłużej. Oto wszystkie możliwości:

Najpiękniejsze propozycje na jesienny manicure

Klasyczny manicure

To podstawowy zabieg, który polega na przygotowaniu paznokci do kolejnych etapów stylizacji. Chodzi więc o to, by zmiękczyć i odsunąć skórki, spiłować paznokcie i nadać im ładnego, równego kształtu.

Ten typ manicure może również stanowić osobny zabieg, który zakończy się pomalowaniem paznokci bazą, następnie wybranym kolorem lakieru i nałożeniem wierzchniej warstwy oraz posmarowaniem skórek oliwką. Sam zabieg nie powinien trwać dłużej niż 30 minut, a jego trwałość to około 7 dni.

Manicure hybrydowy

W zasadzie nie różni się zbyt wiele od klasycznego manicure. Tyle że w tym przypadku zamiast klasycznego lakieru do paznokci, nakładany jest jego hybrydowy odpowiednik. A wszystkie warstwy (top, baza i wybrany kolor) utwardzamy w lampie UV. Sam zabieg nie powinien trwać dłużej niż 45 minut, jeśli zależy nam na pokryciu jednym kolorem, bez decydowania się na zdobienia i malowanie wzorków. Sam efekt utrzyma się średnio od 2 do 3 tygodni. Kiedy pojawią się odpryski, można usunąć go za pomocą acetonu, jednak lepszym rozwiązaniem jest umówienie się na zdjecie hybrydy do salonu, w którym zabieg był wykonywany.

Manicure stworzony z jednej kreski. To teraz największy trend

Manicure żelowy

To jedna z najpopularniejszych metod przedłużania paznokci. Na początku należy dokładnie przygotować płytkę paznokcia – przede wszystkim zmatowić blokiem polerskim i odtłuścić specjalnym płynem. Na osuszone i zdezynfekowane paznokcie nakłada się formę do przedłużania i pokrywa ją gęstym, płynnym żelem. Następnie trzeba utwardzić całość w lampie UV i nadać paznokciom określony kształt. Kolejne czynności przypominają już klasyczny manicure hybrydowy.

Ta metoda jest bardziej czasochłonna, zajmuje około półtorej godziny. A jeśli chodzi o trwałość, jest podobnie jak w przypadku hybrydy – paznokcie żelowe utrzymują się ponad 3 tygodnie, jednak po tym czasie pojawia się widoczny odrost, co oznacza, że wymaga uzupełnienia.

Manicure francuski

To klasyczny sposób stylizacji paznokci z lat 90., który znowu powraca do mody. To nic innego jak podstawowy typ manicure, tyle że zamiast pokrycia paznokci jednolitym kolorem nałożony zostaje czysty kolor beżu lub delikatnego różu z białą końcówką.

Wykonanie francuskiego manicure w profesjonalnym salonie nie powinno zająć dłużej niż 45 minut. Trwałość to około 7 dni.

Zdobienia paznokci, które wyglądają pięknie na migdałkach. Są zachwycające

Manicure parafinowy

To zabieg, który jest szczególnie polecany dla bardzo suchej skóry dłoni. Polega na posmarowaniu rąk balsamem i zanurzeniu ich w ciepłym wosku, który skutecznie nawilży i odżywi dłonie. Następnie zakładane są specjalistyczne rękawice, które mają utrzymać ciepło i tym samym wzmocnić efekt. Kiedy wosk zupełnie ostygnie jest zdejmowany ze skóry. Efekt jedwabiście gładkich dłoni i odżywionych paznokci jest wyczuwalny przez około dwóch tygodni.

Manicure tytanowy

Manicure tytanowy jest coraz bardziej popularny. Dla wielu kobiet to doskonała alternatywa hybrydy. W tym przypadku zamiast stosowania lampy UV do utwardzenia lakieru, wykorzystywany jest specjalny pigmentowany proszek. Jego wykonanie nie zajmuje tez zbyt wiele czasu (około 40 minut) a efekt utrzymuje się do około 3 tygodni.