Te wakacje rozpieszczają nas rozmaitymi propozycjami na stylizację paznokci. Naprawdę jest w czym wybierać – od neonów, przez szalone paznokcie w cytrynowe wzory, aż do subtelnych naked nails. Do łask powrócił też kultowy french, a wraz z nim kolejny zapomniany trend – paznokcie w stylu ombre.

Ombre daje na paznokciach bardzo dziewczęcy i romantyczny efekt poprzez subtelne połączenie kolorów. I chociaż może wydawać się trudne do wykonania, w rzeczywistości jest wręcz banalne. Powiemy ci jak je wykonać.

MILK BATH NAILS – NAJPIĘKNIEJSZY TREND W STYLIZACJI PAZNOKCI!

Po odpowiednim przygotowaniu paznokci pomaluj je na jednolity kolor, który stanie się bazą, na której wykonamy cieniowanie. Następnie, kiedy lakier już dobrze wyschnie, za pomocą gąbeczki zacznij nakładać na paznokciach kolejny kolor. Rób to stopniowo, delikatnie dociskając gąbkę. Cieniowanie kończ mniej więcej w połowie paznokcia, a każda kolejną warstwę nakładaj dopiero po wyschnięciu poprzedniej.

Cieniowanie gąbeczką stworzy na paznokciach brzydką, kropkowaną powierzchnię, którą jednak łatwo wygładzisz warstwą bezbarwnego utwardzacza. Poniżej filmik, który krok po kroku pokaże ci jak to zrobić.

A oto kilka inspiracji: