Wakacje sprzyjają pokazywaniu stóp – boso na plaży czy w sandałkach na mieście, nasze stopy wciąż są eksponowane. Dlatego latem powinniśmy szczególnie o nie zadbać. To nie znaczy jednak, że musisz wydawać fortunę na wizytę w salonie kosmetycznym. W domu możesz osiągnąć równie dobry efekt. Podpowiemy ci, jak to zrobić.

WAKACYJNY PEDICURE – TE WZORY BĘDĄ HITEM TEGO LATA!

Jeśli do tej pory po prostu zmywałaś stary lakier i zaraz potem nakładałaś nowy – robiłaś to źle. By stopy zachwycały wyglądem musisz poświęcić im odrobinę więcej uwagi.

Krok 1: Usuń stary lakier

Pozbądź się resztek starego lakieru, usuwając go wacikiem nasączonym zmywaczem. Jeśli na paznokciach pozostaną żółte plamy czy przebarwienia po lakierach, wyczyść je sokiem z cytryny. Wystarczy, że natrzesz każdy paznokieć kilkoma kroplami świeżo wyciśniętego soku. Dzięki temu pozbędziesz się przebarwień, a płytka będzie się pięknie błyszczeć.

Krok 2: Zrób stopom kąpiel

Namocz stopy w ciepłej wodzie z odrobiną oliwki i soli do kąpieli. Pozwól im moczyć się przez kilka minut, co zmiękczy skórę stóp i skórki wokół paznokci. Pod koniec kąpieli wykonaj peeling, który usunie zrogowaciały naskórek, sprawiając, że stopy staną się gładkie i miękkie.

Z TAKIMI PAZNOKCIAMI NIE ODSŁANIAJ STÓP. FACECI WZDRYGAJĄ SIĘ NA SAM WIDOK

Krok 3: Wytnij skórki

Zmiękczone kąpielą skórki, posmaruj oliwką, by dodatkowo je nawilżyć. Po chwili zacznij je odsuwać z paznokcia w kierunku jego nasady. Użyj do tego drewnianego patyczka.
Odsunięte skórki wytnij ostrymi cążkami do skóry. Bądź ostrożna i pamiętaj, by usuwać tylko nadmiar skórek.

Krok 4: Nadaj paznokciom kształt

Skróć paznokcie obcinaczem, a następnie szklanym pilnikiem nadaj im odpowiedni kształt. Pamiętaj by piłować paznokcie na prosto, co zapobiegnie ich wrastaniu. Następnie wypoleruj płytkę paznokci specjalną polerką. Wystarczy kilka delikatnych ruchów, które wygładzą płytkę.

Krok 5: Odtłuść paznokcie

Odtłuść paznokcie zmywaczem lub acetonem. Pozbywając się z płytki wszelkich olejów i tłuszczy,sprawisz, że lakier dłużej utrzyma się na paznokciach.

NIE UWIERZYSZ W JAKI SPOSÓB TA KOBIETA WYKORZYSTUJE PŁYN DO PŁUKANIA JAMY USTNEJ

Krok 6: Pomaluj!

Jednak zanim przystąpisz do malowania, włóż pomiędzy palce separator lub zrolowane ręczniki papierowe. Oddzielą od siebie palce, znacznie ułatwiając ci pracę. Teraz nareszcie możesz przystąpić do malowania. Najpierw nałóż na paznokcie bazę, a po pięciu minutach pomaluj paznokcie pierwszą warstwą lakieru. Po kolejnych pięciu nałóż drugą warstwę lakieru, a kiedy wyschnie pomaluj paznokcie utwardzaczem.

Na końcu, kiedy paznokcie dobrze wyschną, natrzyj stopy oliwką. Gotowe!