Pedicure w domowych warunkach może być prostszy niż się wydaje. Wystarczy dobra organizacja pracy, kilka przydatnych akcesoriów i łatwych sztuczek, by cieszyć się zadbanymi, pięknymi paznokciami i stopami nawet podczas chłodnych miesięcy.

Oto 8 prostych kroków, które pomogą Ci osiągnąć efekt idealnych stóp.

Krok 1

Na początku ważne jest odpowiednie przygotowanie. Weź miseczkę z ciepłą wodą i namocz w niej stopy. Pamiętaj o dodaniu specjalnych granulek, które zmiękczą twarde pięty. Możesz również wykorzystać sole i olejki eteryczne (najlepiej sprawdzi się w tym przypadku olejek z drzewa herbacianego, cytrusowy lub rumiankowy). Dzięki ich antybakteryjnemu działaniu uzyskasz efekt odświeżenia i zmiękczysz skórę.

Kylie Jenner pokazała pedicure! Internauci pokładają się ze śmiechu

Krok 2

Zastosuj peeling, by pozbyć się suchego naskórka i dodatkowo zmiękczyć skórę.

Krok 3

Kiedy skończysz etap pielęgnacji, zajmij się płytką paznokcia. Usuń stary lakier, zmiękcz i odsuń skórki.

Krok 4

Na początku przytnij paznokcie „na prosto”, by uniknąć bolesnego wrastania w skórę. Kiedy wszystkie będą miały taką samą długość, weź pilniczek i zacznij delikatnie zaokrąglać rogi paznokci.

Naklejki na paznokcie tutorial

Krok 5

Zajmij się starannym wypolerowaniem płytki. To bardzo ważne, ponieważ dzięki temu paznokcie zyskają ładny wygląd, lakier utrzyma się dłużej, a wszystkie nierówności zostaną wygładzone. Pamiętaj więc o tym, by oprócz zmywaczu do paznokci, cążków i patyczków, wyposażyć się w blok polerski.

Krok 6

Kiedy płytka będzie gładka i błyszcząca, przejdź do malowania paznokci. Pamiętaj o separatorach, dzięki którym unikniesz plam a cała czynność nakładania lakieru pójdzie sprawnie.

Dlaczego warto zrobić pedicure żelowy? Wszystko o zadbanych stopach!

Na początku nałóż bazę, która pomoże uniknąć odbarwień i przedłuży trwałość lakieru. Następnie wybierz kolor. Pomaluj cienko pierwszą warstwę, odczekaj około 2 minut i nałóż kolejną. Aby lakier szybciej się wysuszył, zanurz palce w zimnej wodzie. To pomoże utrwalić lakier o wiele szybciej.