Manicure hybrydowy to doskonały dodatek do każdej stylizacji. Jednak to błogosławieństwo może być również przekleństwem i wilkiem w owczej skórze. Zyskasz trwały manicure bez odprysków, połysk oraz świeżo nadany kryształ, ale na liście znajdują się również uszkodzenia paznokci. Ważne jest, aby nie ignorować oznak cierpienia paznokci. Bardzo łatwo jest zaplanować kolejny manicure i użyć najnowszego, modnego lakieru, aby ukryć swoje zmartwienia. Lakier do paznokci zakrywający podstawowe problemy może zaostrzyć problem. Na szczęście istnieje kilka sposobów na ożywienie zniszczonych paznokci.

Paznokcie zniszczone po hybrydzie? Nawilżanie kluczem do naprawy uszkodzeń

Pierwszym krokiem do odżywienia zniszczonych paznokci jest przywrócenie im nawilżenia, do czego potrzebujemy kremu do rąk oraz oliwki do skórek. Nawet dwa razy dziennie trzeba poświęcić chwilę na dostarczenie niezbędnych składników odżywczych i witamin do skórek za pomocą olejku. Wystarczy jedna kropla na każdy palec. Olejek najlepiej nakładać przed snem i po zabiegu pielęgnacyjnym, aby uniknąć wykonywania czynności z tłustymi opuszkami palców.

Ochrona paznokci przed nadmiernym kontaktem z wodą i chemikaliami jest niezwykle ważna. W przypadku poważnie uszkodzonych paznokci istnieje wiele zabiegów przywracających białko i inne składniki odżywcze, z których keratyna jest jedną z najpopularniejszych. Keratyna jest budulcem białka niezbędnym do utrzymania zdrowych i mocnych włosów, skóry i paznokci. Zabiegi keratynowe pomagają zapobiegać rozdwajaniu, łuszczeniu i łamaniu paznokci, ponieważ działają one na rzecz odbudowy struktury paznokci”.

Jednak najlepszym sposobem na uniknięcie konieczności stosowania zabiegów jest po prostu przerwanie regularnego cyklu manicure. Po usunięciu lakieru hybrydowego odczekaj tydzień lub dwa, zanim zdecydujesz się na przeniesienie kolejnego trendu na paznokcie.

Polonistka pokazała swoją stylizację na studniówkę. Jej nagranie robi furorę w Internecie

Sonda

paznokcie na jesień

Jaki kształt paznokci lubisz?