Hybrydowy manicure to jeden z najpopularniejszych sposobów stylizacji paznokci. Wiele z nas wybiera to rozwiązanie przede wszystkim dlatego, że efekt utrzymuje się nawet do dwóch tygodni . Niestety, jak to zwykle bywa, hybrydy mają również swoje minusy. W dłuższej perspektywie znacznie osłabiają naturalną płytkę. Co więc zrobić, jeśli chcemy cieszyć się zadbanymi dłońmi, ale bez pogorszenia kondycji paznokci? Złotym środkiem może okazać się manicure winylowy.

ZOBACZ TEŻ: SPIDER GEL CZYLI PERFEKCYJNE LINIE. TO NAJNOWSZY SPOSÓB ZDOBIENIA HYBRYD

Aby wykonać manicure winylowy nie potrzebujemy lampy do utwardzania lakieru, a to duży plus. Dzięki takiemu rozwiązaniu każda z nas z łatwością może wykonać taki manicure w domowym zaciszu.

W porównaniu z hybrydami to także duża zaleta, ponieważ wiele osób obawia się promieniowania uv, które niestety jest konieczne podczas wykonywania tego typu manicuru.

Kolejną kwestią, która może przemawiać za wyborem paznokci winylowych jest czas wykonania manicuru. W przypadku hybryd musimy poświęcić około godziny, by uzyskać zadowalający efekt. Potrzebujemy też więcej produktów, m.in. bazy podkładowej, kolorowego lakieru, cleanera (odtłuszczacza), topu i oczywiście bloku polerskiego.

Stworzenie manicuru winylowego jest o wiele mniej skomplikowane, a to dlatego, że sam lakier zawiera w sobie polimery winylu, który zwiększa trwałość. Paznokcie pomalowane taką emulsją są chronione przed szkodliwymi czynnikami – m.in. niskimi temperaturami czy też uszkodzeniami mechanicznymi.

ZOBACZ TEŻ: Ma 5 palców i… 6 paznokci! Salon kosmetyczny pokazał dziwną stopę klientki

Wprawdzie trwałość lakieru winylowego jest krótsza, niż tradycyjnej hybrydy – utrzymuje się bez odprysków przez ponad tydzień – to i tak jest to lepszy wynik, niż w przypadku zwykłych lakierów, które już po dwóch dniach wyglądają mało estetycznie.

Sam sposób wykonania jest prosty – wystarczy nadać odpowiedni kształt paznokciom, zmatowić płytkę i nałożyć lakier winylowy (najlepiej dwie warstwy). Po wyschnięciu lakieru (trzeba poczekać około 10 minut) wystarczy zabezpieczyć całość topem czyli lakierem nawierzchniowy.

Lakier winylowy utwardza się w kontakcie z promieniami słonecznymi i powietrzem, więc jego trwałość zwiększa się z upływem czasu. Nie musimy używać lampy uv, co dla wielu kobiet jest dużą zaletą, a jeśli chodzi o ściągnięcie lakieru, jest to banalnie proste. Wystarczy zwykły zmywacz do paznokci.

Oto kilka propozycji lakierów winylowych, które możesz kupić w dobrej cenie:

Eveline Vinyl Gel Winylowy Lakier do Paznokci + Top Coat 2w1

Paznokcie winylowe - metoda, która zrewolucjonizuje sposób stylizacji paznokci?

Vinylux CND Lakier Winylowy

Paznokcie winylowe - metoda, która zrewolucjonizuje sposób stylizacji paznokci?

Laura Conti Winylowy Lakier do Paznokci

Paznokcie winylowe - metoda, która zrewolucjonizuje sposób stylizacji paznokci?