Manicure hybrydowy chociaż niesamowicie trwały, może pogorszyć stan naturalnej płytki paznokcia. Dlatego po kilku tygodniach noszenia lakieru, warto zrobić przerwę i zdecydować się na odżywczo-regenerującą kurację. Oto pięć głównych oznak, które świadczą o tym, aby zdecydować się na odpoczynek od stylizacji paznokci.

Zniszczone paznokcie po hybrydzie – 5 oznak, które świadczą o tym, by zrobić przerwę od manicure

Zniszczone paznokcie po hybrydzie i tradycyjnych lakierach do paznokci to coś, z czym spotkałyśmy się wielokrotnie. Zazwyczaj do najczęściej występujących oznak zalicza się:

– szorstkie i białe plamy na płytce

– nierówna powierzchnia płytki

– łamliwość i kruchość paznokci

– przebarwienia

– suche skórki

Chociaż niektóre z oznak mogą być spowodowane zbyt długim czasem „noszenia” lakieru do paznokci, nie musi to być jedyny powód. Szorstka powierzchnia i pojawiające się białe plamki to również oznaka niewłaściwego przygotowania lub usunięcia lakieru. Jeśli używamy zbyt szorstkich pilników mogą one spowodować powierzchniowe uszkodzenia. A to prowadzi do powstawania pęknięć i nieregularności oraz odbarwień.

4 odżywki, które sprawią, że Twoje paznokcie będą piękne

Zniszczone paznokcie po hybrydzie najlepiej odbudowywać stosując odżywcze olejki (np. rycynowy) i odżywki. Rodzaj lakieru jaki wybierzemy ma decydujący wpływ na to, jak bardzo może to wpłynąć na wygląd naturalnej płytki. Ma to związek z procesem usunięcia warstw nałożonych na paznokcie – manicure akrylowy i żelowy może być bardziej szkodliwy niż zwykły lakier.

Paznokcie możemy uszkodzić stosując mechaniczne lub chemiczne środki do usuwania lakieru. Uszkodzenia mechaniczne powstają podczas energicznego piłowania płytki paznokcia pilnikiem. A przykładem chemicznego uszkodzenia może być zbyt długi czas zanurzenia paznokci w acetonie – prowadzi to do wysuszenia, łamliwości i kruchości.

Dlatego tak ważne jest robienie przerw od manicure. W szczególności powinny pamiętać o tym osoby, które wybierają arylowy lub żelowy manicure. Zniszczone paznokcie to problem, którego nie wolno bagatelizować. Oprócz odżywczo-nawilżających olejków oraz odżywek warto rozpocząć suplementację biotyny. W ten sposób odbudujesz paznokcie, wzmocnisz je i zapobiegniesz ich łamliwości.

Innym rozwiązaniem, które może okazać się skuteczne jest manicure japoński. To regenerujący zabieg, który polega na wcieraniu w płytki paznokci odżywczej pasty i pudru. Mieszanka witaminy A, E oraz keratyny pomoże je odbudować, wyrównać ich powierzchnię oraz wzmocnić.