Wystające ozdoby na paznokciach są niezwykle modne w tym sezonie. Błyszczące kryształy lub inne elementy 3D wznoszą manicure na inny poziom. Jak jednak przykleić elementy ozdobne, aby długo się trzymały?

Kylie Jenner pokazała kwarantannowe paznokcie. Totalna zmiana stylu

Jak przymocować ozdoby do paznokci?

Najczęściej wybieranym rozwiązaniem jest specjalny klej lub przytwierdzanie ich przy pomocy utwardzanej pod lampą UV warstwie lakieru. Jednakże przymocowane w ten sposób ozdoby zahaczają o różne materiały i powierzchnie, bardzo łatwo je w ten sposób oderwać. Jak zatem poprawnie przymocować ozdoby do paznokci?

Metoda przyklejania ozdób do paznokci na klej

Zacznij od przygotowania płytki paznokcia. Nadaj jej kształt i usuń skórki. Pomaluj paznokcie bazą, następnie kolorem i topem. W przypadku lakierów hybrydowych pamiętaj o utwardzeniu każdej warstwy. Nabierz na specjalny patyczek ozdobę i umocz ją w kleju. Możesz użyć np. kleju do tipsów. Nanieś wszystkie ozdoby na płytkę, dbając o to, aby używać świeżego, nie zastygłego kleju (kleje do tipsów zazwyczaj są z typu tych szybko wysychających). Pozostaw do wyschnięcia i gotowe. Jest to chyba najtrwalsza z metod, którą możesz wykorzystać zarówno przy manicure wykonanym klasycznymi lakierami, jak i hybrydach.

Metoda przyklejania ozdób do paznokci na lakier klasyczny lub hybrydowy

Przygotuj płytkę paznokcia i pokryj ją bazą oraz kolorem. Nim lakier wyschnie, ułóż wybrane przez siebie ozdoby. Niech lakier wyschnie. Ostatnim krokiem jest pomalowanie całości utwardzaczem. W przypadku lakieru hybrydowego pamiętaj, aby po każdym etapie utwardzać wszystko w lampie.

Letni manicure Margot Robbie. Nie tylko pastele są teraz mocnym trendem

Co wpływa na utrzymywanie się ozdób do paznokci?

Czynnikiem, który ma na to największy wpływ jest… Twój tryb życia. Im aktywniejszy, tym mniejsza trwałość manicure. Częste moczenie dłoni lub stosowanie środków odkażających również ma na to wpływ. Znaczące jest też to, jak duża i jak bardzo wystająca jest ozdoba. Im bardziej wypukła, tym większe prawdopodobieństwo, że szybciej odpadnie.