Paznokcie hybrydowe to świetny sposób na piękne, zadbane dłonie. Od kiedy pojawiły się na rynku, ich popularność nieustannie rośnie. W ofercie salonów kosmetycznych to stała pozycja, która wypiera inne metody manicuru. Ale paznokcie hybrydowe można zrobić też samodzielnie w domowym zaciszu. Wystarczy kilka lakierów, top, baza i maszynka, by cieszyć się pięknym i trwałym manicure, nawet do dwóch tygodni. Podpowiadamy jak zrobić hybrydy – czego unikać i na czym skupić uwagę.

ZOBACZ TEŻ: TRZY NAJPIĘKNIEJSZE KOLORY LAKIERÓW DO PAZNOKCI. BĘDĄ WIELKIM HITEM WIOSNY

jak zrobić paznokcie hybrydowe – czego potrzebujesz

Dobrze zrobione hybrydy to wygodny i łatwy sposób na zadbane paznokcie . Sprawdź jak zrobić paznokcie hybrydowe krok po kroku. Zacznijmy od tego, że do stworzenia tak trwałego manicuru potrzeba nieco więcej niż pilnika i lakieru do paznokci . Oto lista niezbędników:

– lampa do utwardzania lakieru
– baza (lakier podkładowy);
– kolorowy lakier hybrydowy;
– top (lakier nawierzchniowy);
– odtłuszczacz (cleaner);
– blok polerski;
– pilniki;
– drewniane patyczki.

hybryda krok po kroku

Rozpoczęcie każdego manicuru zaczyna się od zadbania o skórki. Najpierw zmiękczamy naskórek oliwką , a następnie delikatnie odsuwamy skórki specjalnym drewnianym patyczkiem. Oczyszczamy też płytkę paznokcia z resztek starego lakieru (jeśli jest taka potrzeba).

Kolejnym krokiem jest wyrównanie długości paznokci – postaraj się, aby każdy z nich miał taką samą długość i kształt. Kiedy już to zrobisz, starannie wypoleruj płytkę paznokcia specjalnym pilnikiem. Do zmatowienia paznokcia użyj bloku polerskiego .

Aby dokładnie przygotować paznokcie do hybrydy odtłuść płytkę wacikiem nasączonym w odtłuszczaczu.

Następnie nałóż cienką warstwę bazy (lakier podkładowy) na każdy paznokieć i utwardź w lampie . W zależności od tego jakiego produktu użyjesz czas może się odrobinę różnić, na opakowaniu jest wskazany czas przetrzymania paznokci w lampie.

A teraz najlepsza część, czyli wybór koloru. Kiedy już zdecydujesz się jakim odcieniem chcesz pokryć paznokcie, starannie nałóż cienką warstwę na paznokcie i utwardź w lampie.

Nałóż drugą warstwę lakieru hybrydowego i ponownie włóż dłonie do lampy. Jeśli wybierzesz delikatny, jasny odcień , możesz położyć trzy warstwy, by kolor był bardziej intensywny i nie było żadnych prześwitów ani zacieków.

ZOBACZ TEŻ: SZUKASZ KLASYCZNYCH PAZNOKCI, KTÓRE SĄ ELEGANCKIE I ZAWSZE WYGLĄDAJĄ DOBRZE?

A jeśli oprócz koloru chcesz ozdobić paznokcie hybrydowe połyskującym pyłkiem, naklejkami lub narysować wzorki zrób to teraz. Po nałożeniu ozdób utwardź wszystko w lampie.

Ostatnim krokiem w tworzeniu paznokci hybrydowych jest nałożenie topu czyli lakieru nawierzchniowego . Starannie pokryj nim każdy paznokieć i zabezpiecz całość, ponownie wsuwając dłonie do lampy. Przezroczysty top ma nadać paznokciom hybrydowym połysku, zabezpieczyć i utrwalić kolor . Teraz pozostaje tylko przemyć paznokcie cleanerem i gotowe.

Hybryda na paznokciach powinna utrzymać się około dwóch tygodni – wszystko zależy od tego w jakim stanie są Twoje paznokcie i jak szybko pojawi się odrost. Samo wykonanie paznokci hybrydowych nie jest trudne i wbrew pozorom nie zajmuje dużo czasu. Zazwyczaj trzeba przeznaczyć na to około godziny , ale kiedy nabierzesz wprawy prawdopodobnie będziesz robić to jeszcze szybciej. Paznokcie hybrydowe wyglądają świetnie i są niesamowicie trwałe, ale od czasu do czasu przyda się przerwa. Zdjęcie hybrydy jest jeszcze prostsze:

– Wypoleruj płytkę paznokcia blokiem polerskim;
– Nasączony wacik z acetonem przyłóż do każdego paznokcia i zabezpiecz wszystko zwykłą folią aluminiową;
– po odczekaniu około 10-15 minut zdejmij wacik i folię i odsuń delikatnie resztki lakieru z paznokci za pomocą drewnianego patyczka
– ewentualne pozostałości możesz usunąć polerką
– wetrzyj w skórki i płytkę paznokcia oliwkę i zacznij stosować odżywki wzmacniające.
– po odczekaniu kilku dni, możesz znowu nałożyć hybrydę.

ZOBACZ TEŻ: JEST PIĘKNY I ELEGANCKI A KOSZTUJE NIEWIELE. NOWY TREND W MANICURE

To, jak często nosimy hybrydy to sprawa indywidualna, jeśli przy zdjęciu lakieru hybrydowego widzisz, że Twoje naturalne paznokcie nie osłabiły się ani nie zrobiły się miękkie, możesz znowu nałożyć hybrydę.

Dziewczyny, a Wy lubicie nosić paznokcie hybrydowe? Dajcie znać w komentarzach.