Nic tak nie irytuje, jak odpryśnięty lakier, który rujnuje cały, idealnie zrobiony manicure. Jak go zamaskować, jeśli następna wizyta w salonie dopiero za parę dni? Podsuwamy ci kilka prostych rozwiązań.

Odpryśnięty lakier to problem, z którym mierzy się każda kobieta — zdarza się nawet przy najlepiej zrobionych hybrydach. Na szczęście, na jego zatuszowanie istnieje kilka prostych rozwiązań, które chociaż prowizoryczne, skutecznie pozwolą ci zamaskować niedoskonałości aż do kolejnej wizyty u manikiurzystki.

TE KOLORY PAZNOKCI NAJBARDZIEJ KRĘCĄ FACETÓW

Uszkodzony lakier rzuca się w oczy i sprawia, że nasze paznokcie wyglądają niechlujnie. Warto więc jak najszybciej to zatuszować.
Lakier odpryśnięty przy samej krawędzi paznokcia, możesz delikatnie spiłować – różnica w długości paznokci nie będzie aż tak widoczna, a szybko usuniesz niechlujną dziurę.

Jeśli jednak ubytek jest większy albo znajduje się w innym miejscu, możesz zakryć go zwykłym lakierem w kolorze hybrydy. Najpierw nałóż odrobinę punktowo, w miejsce ubytku, a następnie pokryj całą płytkę paznokcie jedną, naprawdę cienką warstwą. Paznokieć nie będzie idealnie gładki, ale uszczerbek przestanie być widoczny.

NIE SPODOBAŁ JEJ SIĘ MANIKIUR, WIĘC KAZAŁA GO ŚCIĄGNĄĆ. MAKABRYCZNY WIDOK

Z kolei w sytuacji, w której zdecydowałaś się na manicure w jakimś oryginalnym kolorze, użyj wtedy innego, kontrastującego, którym pomalujesz także ten sam paznokieć na palcu drugiej ręki, tworząc ciekawą kompozycję.

Innym sposobem jest też zamaskowanie ubytku brokatem lub bezbarwnym lakierem z drobinkami. Dzięki temu zakryjesz uszczerbek, odwracając od niego uwagę.