Statystyki w social mediach nie kłamią: najpopularniejszym trendem w zdobieniu paznokci jest obecnie ukraiński manicure. – Hashtag #ukrainiannails na TikToku osiągnął już 70 milionów wyświetleń i licznik ten nie zwalnia – podaje elle.pl. Co dokładnie kryje się pod tym intrygującym terminem?

10 pomysłów na cudny manicure jesienny

Na czym polega ukraiński manicure?

Manicure lansowany przez nasze wschodnie sąsiadki nie dotyczy konkretnego koloru, a przygotowania płytki paznokcia do nałożenia lakieru. To restrykcyjny i bardzo szczegółowy proces, dzięki któremu manicure wygląda pięknie i trzyma się na dłoniach rekordowo długo.

Ukraińskie manicurzystki, które zakładają swoje salony w Europie i na Zachodzie, korzystają z frezarki, którą precyzyjnie usuwają nadmiar skórek z płytki paznokcia.

Pozostałe fragmenty są dokładnie wycinane za pomocą nożyczek — tym samym lakier dociera aż do samej krawędzi skórek, a manicure prezentuje się nieskazitelnie – dodaje serwis kobieta.wp.pl.

Wyróżnikiem ukraińskiego manikiuru jest również minimalizm w doborze kolorystyki i wzorów. Zainspirujecie się tym jesiennym trendem?

Najpiękniejszy manicure z Pinteresta. Wygląda jak dzieło sztuki

@lizalinchuk #nails #ukrainianmanicure #beautysalon #slovenia #koper #українськийтікток #рек #fypシ #foryoupage ♬ After Last Night (Sped Up Version) - sped up nightcore
@estherrsss

super clean 😌 super fresh ✨

♬ original sound - Sped up songs
@ktandjmo Ukrainian Nail Tech 🔥 American nail salons take notes plz im coming back very soon 🇹🇷🔜🇺🇸 #ukrainianmanicure #europeanmanicure #travel #lifeabroad ♬ princess diana x hatchback - norman