Malowanie paznokci może wydawać się banalną czynnością, ale wbrew pozorom w grę wchodzi coś więcej niż nałożenie lakieru. Na cały manicure składa się jeszcze zmatowienie płytki, nadanie kształtu, zadbanie o skórki i wiele innych rzeczy. Jeśli chcesz cieszyć się zadbanymi dłońmi możesz pójść do specjalistki, która zajmie się tym profesjonalnie lub skorzystać z kilku dobrych porad, dzięki którym efekt będzie niemal identyczny.

Piękne paznokcie Seleny Gomez. Gwiazda ma własny pomysł na francuski manicure

Wskazówka #1

Malowanie paznokci tuż przy krawędzi skórek może być trudne, dlatego przed przystąpieniem do tej czynności, posmaruj skórki wazeliną. W ten sposób sprawisz, że lakier nie wyjdzie poza krawędź paznokci. Po zakończeniu malowania i wyschnięciu lakieru, wystarczy zmyć wazelinę wodą.

Wskazówka #2

Użyj białego lakieru jako bazy, jeśli chcesz pomalować paznokcie na intensywny, nieprześwitujący kolor. W ten sposób unikniesz późniejszych odbarwień.

Wskazówka #3

Jeśli chcesz spróbować stworzyć ozdobny wzór, możesz wykorzystać w tym celu taśmę klejącą. Świetnie sprawdzi się w przypadku ostrych krawędzi i linii. Możesz nałożyć pasek taśmy na niepomalowanym jeszcze paznokciu, by uzyskać efekt pół-przezroczystego mani lub pomalować paznokcie lakierem bazowym i  następnie stworzyć wzór w kształcie litery V kontrastowym kolorem lakieru.

Stylizacja paznokci dla leniwych – nie musi być nudna!

Wskazówka #4

Możesz w szybki sposób stworzyć własny lakier do paznokci. Wystarczy, że połączysz ze sobą odrobinę cienia do powiek (rozdrobnij go na sypki proszek, jeśli używasz cienia w kamieniu), a następnie dodaj odrobinę przezroczystego lakieru do paznokci. Możesz w łatwy sposób stopniować intensywność koloru, dodając więcej lub mniej pigmentu.

Wskazówka #5

Jeśli chcesz przyspieszyć wyschnięcie lakieru, wystarczy, że zamoczysz paznokcie w mieszczce wypełnionej wodą i kostkami lodu. Zimno przyspieszy wyschnięcie lakieru i utrwali efekt.

Wskazówka #6

Zdarza Ci się potrząsać buteleczką, kiedy lakier się kończy? To jedna z najgorszych rzeczy, które możesz zrobić. W ten sposób po pomalowaniu paznokci powstają małe pęcherzyki powietrza. Zamiast tego trzymaj buteleczkę z lakierem między dłońmi i obracaj ją w przód i tył. Pigment ładnie się wymiesza i będzie wyglądał równomiernie na płytce paznokci.