Manicure hybrydowy to numer jeden wśród kobiet. Wielką popularność zdobył przede wszystkim za trwałość – zazwyczaj utrzymuje się na paznokciach przez okres około dwóch tygodni. To szczególnie wygodny wybór, dzięki któremu paznokcie są zadbane, a my nie musimy robic nic, by cieszyć się ich pięknym wyglądem.

Czasem jednak drobne błędy mogą sprawić, że efekt pięknych dłoni znika już po kilku dniach. Jeśli Twoim problemem również jest to, że hybryda nie utrzymuje się na paznokciach, sprawdź czy nie popełniasz tych błędów.

Zaskakująco łatwe zdobienia paznokci, które możesz zrobić sama w domu

Po pierwsze zainwestuj w dobry primer. Niezależnie od tego, czy sama zajmujesz się swoim manicurem, czy wolisz oddać się w ręce specjalistki – ten produkt jest jednym z najważniejszych etapów podczas tworzenia manicure hybrydowego. Dzięki niemu odtłuszcza się płytka paznokcia, a nałożona baza i lakier utrzymują się o wiele dłużej. Dobry primer zapobiega również dostawaniu się pęcherzyków powietrza, które wpływają na to, że hybryda odkleja się od płytki.

Kolejnym grzechem jest zbyt długie moczenie paznokci w wodzie. Higiena rąk jest bardzo ważna, dlatego zaraz po ich umyciu dokładanie osusz je ręcznikiem. Podczas kąpieli pamiętaj o tym, by nie moczyć dłoni zbyt długo, a podczas zmywania naczyń pamiętaj o nakładaniu rękawic. Kontakt z wodą powoduje, że lakier hybrydowy zaczną robić się bardziej elastyczny i miękki, co powoduje, że przyczepność do płytki paznokcia pogarsza się.

Flame Nails: jak nosić trend z lat 90. Piękne inspiracje na manicure

Malując paznokcie skup się nie tylko na samej płytce, ale także na jej brzegach. Szczególnie, kiedy nakładasz bazę, pamiętaj o tym, by „zabezpieczyć” krawędzie. Dzięki temu manicure hybrydowy utrzyma się dłużej i nie będzie narażony na urazy i przedostawanie się powietrza.

Kiedy manicure hybrydowy jest gotowy, nie zabieraj się za piłowanie paznokci. W ten sposób może dojść do rozwarstwienia i lakier szybciej odejdzie od płytki.