Manicure biologiczny to odpowiedź na kruche, łamliwe i rozdwajające się paznokcie. Podczas wykonywania zabiegu nie stosujemy żadnych metalowych przyborów. Wszystko odbywa się przy pomocy drewnianych, szklanych i  plastikowych narzędzi. Jego zadaniem jest wzmocnienie płytki paznokci, jej dokładne oczyszczenie – głownie z pozostałości po lakierze, bazie i odżywkach. To w pełni bezinwazyjny zabieg, który możemy wykonać w gabinecie kosmetycznym, ale również samodzielnie w domu. Na czym polega manicure biologiczny i jakie daje efekty?

6 wyjątkowo zaskakujących trendów w stylizacji paznokci na 2021 rok!

Intensywna pielęgnacja

Niewątpliwie największą zaletą tego zabiegu jest wzmocnienie i odżywienie płytki paznokcia. Manicure biologiczny nabłyszcza, regeneruje i wyrównuje powierzchnię, a dodatkowo jest świetnym sposobem na zadbanie o skórki – bez konieczności ich wycinania. Sprawdzi się w szczególności dla osób, które chcą poprawić wygląd paznokci.

Manicure biologiczny wzmacnia płytkę i niweluje problem rozdwajających się paznokci, wyrównuje i poprawia ich kształt oraz jest świetnym sposobem na przesuszone, odstające skórki. Zabieg bardzo często jest określany jako bezcążkowy. A to dlatego, że podczas jego wykonywania nie używamy żadnych metalowych narzędzi.

Manicure biologiczny – krok po kroku

Cały zabieg jest bardzo delikatny i mogą z niego skorzystać osoby, które mają słabe i kruche paznokcie. Wszystko skupia się na odsunięciu skóre (bez ich wycinania) oraz pielęgnacji płytki paznokci. Cena takiej usługi w salonie kosmetycznym zazwyczaj waha się w granicach 30-60 zł. Możemy również wykonać zabieg samodzielnie.

Zaczynamy od dokładnego usunięcia zalegających resztek lakieru. Zastosuj w tym celu delikatny zmywacz do paznokci, a ewentualne niedociągnięcia zetrzyj przy pomocy szklanego pilniczka. Teraz czas na zadbania o skórki. Posmaruj je nawilżającym olejkiem i odsuń delikatnie drewnianym patyczkiem. Następnie sięgnij ponownie po szklany pilniczek i nadaj paznokciom odpowiedni i równy kształt. Na koniec posmaruj całe dłonie oliwką – wetrzyj ją dokładnie w płytkę paznokci, skupiając się na bocznych oraz tylnych wałach paznokcia. Kiedy oliwka wyschnie, zastosuj dodatkowo odżywczy krem do rąk. Możesz także pomalować paznokcie kolorowym lakierem, ale pamiętaj, by przedtem odtłuścić płytkę.

1
1

olejek do paznokci

INGRID

6,99 zł

Kup teraz
2
2

Regenerujący krem do rąk Bakuchiol

Onlybio

11,69 zł

Kup teraz
3
3

Odżywczy eliksir do paznokci

Mokosh

18,90 zł

Kup teraz
krem do rąk body boom
4

BOGATY, REGENERUJĄCY KREM DO RĄK I PAZNOKCI ZBAWIENNY RATOWNIK

Body Boom

11,00 zł

Kup teraz
emulsja do rąk
5

emulsja do rąk

Nu Skin

66.52 zł

Kup teraz