Mogłoby się wydawać, że lakier do paznokci to jeden z kosmetyków, których nie możemy stworzyć samodzielnie. Co prawda wytworzenie formuły od początku do końca z pewnością byłoby trudne do wykonania, ale jeśli chodzi o kwestię dobranie koloru – bez problemu możesz dopasować go do własnych potrzeb.

Lakier do paznokci – jak stworzyć go samodzielnie w domu

Jeśli zależy Ci na tym, by uzyskać idealny kolor lakieru wystarczy wykorzystać kilka prostych składników, które znajdziesz w drogeriach z naturalnymi kosmetykami. Zapewnią Ci odcień dopasowany do Twoich potrzeb.

Bazą do stworzenia jest transparentny lakier do paznokci, do którego dodajemy naturalny pigment mineralny lub perłowy odcień miki. Ważnym elementem są również kulki do mieszania lakieru. Dzięki metalowym kuleczkom łatwiej będzie Ci rozmieszać gęstą konstystencję oraz poprawi się trwałość przygotowanego kosmetyku.

#QuarantineNails: nowy trend, który powstaje w mediach społecznościowych

Jak znaleźć odcień idealny

Samo przygotowanie kosmetyku jest bardzo proste i zajmuje dosłownie kilka minut. Wystarczy przelać transparentny lakier do pustej szklanej buteleczki, dodać dwie metalowe kuleczki a następnie wsypać wybrany pigment. Zazwyczaj wystarczy 1 lub 2 łyżeczki proszku, ale to od Ciebie zależy jaki efekt chcesz uzyskać. Jeśli wolisz ciemniejszy odcień dodaj więcej pigmentu. Dla miłośniczek delikatnych kolorów  szczególnie dobrze sprawdzi się mineralny proszek z miki w odcieniu jasnego brązu. Idealnym rozwiązaniem okażą się także perłowa biel i lekki róż.

Na koniec szczelnie zakręć swój nowo przygotowany lakier do paznokci i potrząśnij energicznie. Mieszaj około kilku minut, by pigment ładnie połączył się z lakierem. Gotowe! Możesz pomalować paznokcie lakierem, który przygotowałaś samodzielnie.

Odświeżony french, Milky Nails i kosmiczne wzory: oto najmodniejsze paznokcie w 2020!