Im większy wybór, tym łatwiej o wpadkę. Nowoczesna stylizacja paznokci nie zna praktycznie żadnych ograniczeń. Możliwy jest dowolny kształt, długość, kolor czy zdobienie. Z jednej strony to ogromna zaleta, ale może okazać się także wadą. Zwłaszcza, jeśli nie znamy umiaru.

Paznokcie, które wymagały kilku godzin pracy. Manikiurzystka pokazała efekty

Zbyt krzykliwy manikiur przyciąga wzrok, ale może również wizualnie postarzać – alarmuje fabiosa.com. Według redakcji portalu czas na szalone eksperymenty jest mocno ograniczony. W młodości wszystko jest dozwolone, ale z biegiem lat wypadałoby nieco stonować swój wizerunek.

Oto odcienie lakierów, z których lepiej całkowicie zrezygnować, jeśli nie jesteśmy już nastolatkami. Inaczej będziemy wyglądać staro i nieświeżo.

#1 Niebieski

Jaskrawy odcień wygląda zbyt młodzieżowo, a na dodatek wizualnie postarza. Z wiekiem nasze dłonie tracą naturalny kolagen, a w efekcie żyły i naczynka są lepiej widoczne. Niebieski lub fioletowy lakier tylko to podkreśla.

#2 Zielony

Im bardziej neonowy, tym mocniej rzuca się w oczy i wygląda mało elegancko. Inne odcienie zieleni także nie działają na naszą korzyść. Zwłaszcza tzw. zgniła lub brudna zieleń, przez którą dłonie tracą swój młodzieńczy blask.

Historia francuskiego manicure. Odkrycie, które zmieniło świat piękna

#3 Żółty

Zgaszona lub neonowa żółć wydają się kolorami bardzo radosnymi. Problem w tym, że wizualnie podkreślają suchość skóry na dłoniach, a to powszechna przypadłość, jeśli skończyłaś już liceum. Żółtawa poświata na palcach nie wygląda zdrowo.

Redakcja poleca za to ciepłą kolorystykę, zwłaszcza delikatną czerwień, pomarańcz i odcień koralowy. Z takim manikiurem wyglądamy wizualnie młodziej.