Zamknięcie salonów kosmetycznych z powodu pandemii koronawirusa sprawiło, że większość z nas musiała zadbać o swoje paznokcie samodzielnie. Jeśli już udało Ci się usunąć lakier, sprawdź jak odżywić i wzmocnić paznokcie po hybrydzie.

Paznokcie po hybrydzie mogą być cienkie i osłabione, czas domowej kwarantanny można wykorzystać do tego, by dogłębnie je odżywić i przywrócić ich dawny stan.

Paznokcie po hybrydzie – jak je pielęgnować

Tak samo jak włosy potrzebują od czasu do czasu przycięcia, tak samo jest z paznokciami. Jeśli Twoje paznokcie po zdjęciu hybrydy są kruche i cienkie, weź pilnik i delikatnie spiłuj je na krótko.

Detox manicure – postaw na naturalne paznokcie

Podczas sprzątania pamiętaj o ochronnych rękawicach. Środki czystości zawierają składniki chemiczne, które mogą osłabić i tak już kruche i delikatne paznokcie.

Aby zadbać o paznokcie po hybrydzie warto wprowadzić także odpowiednie produkty do diety. Świetnie sprawdzą się orzechy, rośliny strączkowe, jajka, kasze, ryby oraz olej lniany i oliwa z oliwek.

Stosuj często krem do rąk, by nawilżyć skórę i wzmocnić paznokcie. Najlepiej sprawdzą się bogate formuły z masłem shea, aloesem i miodem. Pamiętaj także o nakładaniu wzmacniających odżywek i wcieraniu w paznokcie olejków, świetnie sprawdzi się arganowy lub z drzewa herbacianego.

Paznokcie idealne do samodzielnego wykonania w domu

Możesz także zastosować kurację wzmacniającą na bazie kapsułki z witaminą E oraz oliwy z oliwek. Wystarczy połączyć składniki i wcierać w skórki i płytki paznokci.