Manicure nie ogranicza się jedynie do wyboru lakieru czy wzoru, jaki namalujemy na płytce. Bardzo ważnym jego elementem jest także kształt paznokcia – to właśnie on decyduje o tym, jak ostatecznie będzie prezentował się nasz manicure. Wybierając jego kształt, a jest ich dość sporo – migdałowy, kwadratowy, czy okrągły – warto kierować się kształtem naszych dłoni i palców.

Przewodnik po każdym rodzaju stylizacji paznokci: od hybrydy po manicure tytanowy

Okrągły
Odzwierciedla on naturalny kształt palców i sprawia, że stają się smuklejsze. W przypadku szerokich palców lepiej go jednak połączyć z długimi paznokciami. Wygląda delikatnie i bardzo naturalnie.

Kwadratowy
Nowoczesny, nieco drapieżny kształt, który pięknie komponuje się ze szczupłymi palcami i wąskimi, długimi paznokciami. Skróci jednak krótkie palce, a nawet może dodatkowo je poszerzyć.

Migdałek
Najbardziej kobiecy ze wszystkich kształtów, który pasuje do każdego typu palców. To więc najbezpieczniejszy wybór, a przy tym bardzo elegancki i delikatny. Znacznie wydłuży krótkie palce, nadając im powabności.

Balerina
Kształt, który stał się teraz gorącym trendem, przywodzi na myśl pointy baleriny. Zwęzi szerokie palce, jednak na krótkich paznokciach możemy otrzymać odwrotny efekt. Decydując się na niego warto więc postawić na długie paznokcie.