Francuski manicure charakteryzuje się subtelną elegancją, która idealnie pasuje do każdej okazji. Jednak w ostatnich latach tradycyjny french manicure przeszedł wiele kreatywnych transformacji, a jedną z najnowszych i najbardziej intrygujących wersji jest manicure francuski w żółtym kolorze. Jak go wykonać i z czym łączyć? Oto kilka porad i inspiracji.

Mleczne paznokcie to największy trend manicure tego lata

Dlaczego żółty manicure francuski?

Żółty to kolor, który symbolizuje radość, optymizm i energię. W stylizacji paznokci jest wyrazem świeżości i odwagi. Połączenie tej barwy z klasycznym wzorem francuskiego manicure tworzy oryginalny, nowoczesny efekt, który świetnie wpisuje się w trendy wiosenno-letnie, ale może również rozświetlić chłodniejsze dni.

Jak wykonać żółty francuski manicure?

Aby uzyskać perfekcyjny efekt, warto przygotować odpowiednie narzędzia i lakiery.

Niezbędne materiały:

Podkład bazowy (base coat)
Lakier w odcieniu nude lub mlecznym
Lakier żółty (neonowy lub pastelowy)
Top coat dla zabezpieczenia stylizacji
Pędzelek do precyzyjnego malowania końcówek
Taśmy do manicure lub naklejki do french manicure (opcjonalnie)

Przygotowanie paznokci:

Oczyść i wypiłuj paznokcie, nadając im pożądany kształt. Usuń skórki i wygładź powierzchnię paznokci blokiem polerskim. Nałóż cienką warstwę podkładu bazowego, który zabezpieczy paznokcie przed przebarwieniami i przedłuży trwałość manicure. Nałóż dwie cienkie warstwy lakieru w odcieniu nude lub mlecznym. Pozwól każdej warstwie wyschnąć. Używając taśmy do manicure lub naklejek, stwórz wyraźną granicę na końcówkach paznokci. Nałóż żółty lakier na końcówki, starając się utrzymać równą linię uśmiechu. Jeśli jesteś bardziej wprawiona, możesz użyć do tego cienkiego pędzelka. Po wyschnięciu żółtego lakieru, delikatnie usuń taśmę. Nałóż top coat na całą powierzchnię paznokci, aby utrwalić stylizację i nadać jej połysk.