Przyznajemy się bez bicia – kochamy zdobienia na paznokciach. To dla nas taki mały szczegół, który poprawia nam humor nawet w najsmutniejszy dzień. Mówimy tutaj oczywiście o drobnych zdobieniach a nie mosiężnych, nieprzemyślanych i widocznych z daleka. Prawda jest jednak taka, że średnio nam idzie malowanie paznokci bez pomocy profesjonalistów. Właśnie dlatego postanowiłyśmy dokształcić się w temacie i poszukać sposobu na eleganckie i stylowe paznokcie, które możemy zrobić same w zaciszu własnego domu. Oto, co udało nam się znaleźć.

NAKLEJKI
Malowanie paznokci w neutralnych kolorach mamy w małym paluszku, bo w końcu od dzieciaka próbowałyśmy tej sztuki na własnych dłoniach. Co prawda nigdy nie obędzie się bez zaczepienia, nitki czy odprysku, ale na to mamy doskonałą radę – naklejki. To właśnie one ukryją te drobne niedociągnięcia. Dziecinnie proste i jakie piękne!

ZOBACZ TEŻ: OD OWALU PO MIGDAŁKI – SZCZEGÓŁOWY PRZEWODNIK PO KSZTAŁTACH PAZNOKCI

SAMOPRZYLEPNE PAZNOKCIE
Nie mamy tutaj na myśli klasycznych, wielkich i często kwadratowych paznokci, które były popularne za naszego dzieciństwa. Dzisiejsze paznokcie samoprzylepne w niczym ich nie przypominają – są eleganckie i trudno je odróżnić od prawdziwej hybrydy. No i znajdziesz je nawet w h&m.

NAIL WRAPS
W odróżnieniu od naklejek punktowych, nail wrapsy są naklejkami zamiast lakieru. Aplikacja wymaga nieco wysiłku, jednak ostateczny efekt jest wart zachodu. Jeśli nie potrafisz samodzielnie malować odpowiednio paznokci, warto rozważyć tę propozycję.

NOWE TECHNOLOGIE
Kiedyś, żeby mieć oryginalne paznokcie, trzeba było kombinować albo wydawać duże pieniądze. Nasze mamy potrafiły wpadać na naprawdę oryginalne pomysły, jeśli chciały być modne. Dzisiaj na szczęście wystarczy nieco poszukać, aby osiągnąć oczekiwany efekt. Tak jak marmurkowe paznokcie. Czy te z efektem “kociego oka”. Lakier robi to za Ciebie – wystarczy, że dokładnie nałożysz lakier.

ZOBACZ TEŻ: Najlepszy sposób na rozdwajające się paznokcie. Będą mocne i błyszczące

Proste, prawda?