Biorąc pod uwagę fakt, że pogoda w Polsce wciąż marudzi, Twoje stopy najprawdopodobniej nie widziały światła dziennego od wielu, długich miesięcy. Jeśli regularnie nie odwiedzasz kosmetyczki, istnieje duża szansa, że Twoje stopy mogą potrzebować gruntownego odświeżenia. W tym artykule zgromadziłyśmy wskazówki, które pomogą Ci przygotować stopy do lata.

Usuwanie martwego naskórka

Wygładzenie szorstkich pięt ostrym narzędziem może wydawać się kuszące. W rzeczywistości należy unikać „ostrych” pumeksów. Najważniejsze jest jednak nawilżanie. Polecamy kremy z mocznikiem, które odnawiają powierzchnię skóry w naturalny sposób.

ZOBACZ TEŻ: FISH PEDICURE ŚMIERTELNIE NIEBEZPIECZNY DLA ZDROWIA?! EKSPERCI BIJĄ NA ALARM!

Skracanie paznokci

Podczas obcinania paznokci, upewnij się, że metoda, którą wybrałaś, jest bezpieczna i nie wywoła infekcji lub wrastania paznokci. Profesjonalni pedicurzyści zalecają skracanie paznokci obcinaczkami do paznokci. Ostrzem nożyczek ciężko wykonać proste cięcie. Jak długie powinny być paznokcie u stóp? Powinny być krótkie, choć należy pozostawić fragment wolnego brzegu, aby nie naruszyć łożyska. Paznokci u stóp nie należy zbyt głęboko wycinać po bokach.

Redukcja skórek

Wbrew powszechnemu przekonaniu skórek paznokci u stóp nie usuwa się cążkami. Ryzyko zakażenia lub infekcji jest zbyt wielkie, dlatego skórki najpierw zmiękcza się przeznaczonymi do tego kosmetykami, a następnie delikatnie odsuwa dłutkiem.

ZOBACZ TEŻ: GENIALNE? A MOŻE TANDETNE? JAK OCENIACIE RAJSTOPY Z PALCAMI I PEDICUREM?

Nadawanie kształtu

Paznokcie u stóp wymagają opiłowania, nadania kształtu. Modelujemy je nieco inaczej niż paznokcie u rąk. Pozbywamy się ostrych zakończeń i opiłowujemy je do linii bocznego wału paznokcia. Jakie pilniczki sprawdzą się podczas pielęgnacji stóp? Polecamy te szklane lub papierowe.