Detox manicure to trend, który pojawił się w tym roku. Już od jakiegoś czasu możemy obserwować na Instagramie zdjęcia z wypielęgnowanymi paznokciami bez nałożonego na nie lakieru. Na co dzień większość z nas regularnie stosuje zabiegi na paznokcie. Nosimy żele, hybrydy, używamy tradycyjnych lakierów. Teraz jest idealny moment na to, aby pozwolić odpocząć naszym płytkom paznokciowym.

7 codziennych błędów, przez które Twoje paznokcie ciągle się łamią

Pielęgnacja

Teraz zmuszone jesteśmy do tego, aby hybrydy i żele zdejmować domowymi sposobami. Gdy nam się to już uda, postawmy na odżywienie. Jeśli Twoje paznokcie są wyjątkowo zniszczone, warto zrobić nawet miesięczną przerwę w malowaniu. Płytka potrzebuje mniej więcej tyle czasu, aby w pełni się zregenerować.

Olejki

Najskuteczniejsze w pielęgnacji będą olejki, które będziemy wcierać w płytkę i w skórki raz lub dwa razy dziennie. Bardzo ważna jest przy tym regularność – nakładanie produktu od czasu do czasu nie pomoże naszym paznokciom. Przy okazji warto zadbać o skórę dłoni, dlatego świetnym rozwiązaniem jest nakładanie również kremu do rąk.

Rady

Przede wszystkim pamiętaj o tym, aby nie wycinać samodzielnie skórek. Zamiast tego delikatnie je odsuwaj i nawilżaj. Do piłowania paznokci używaj szklanego lub papierowego pilniczka – nigdy metalowego. Metalowe pilniczki szarpią paznokieć, przez co go osłabiają.

Paznokcie w tym kolorze są wielkim trendem na 2020 rok. Wyglądają przepięknie

Dlaczego powinno się pozwolić odpocząć paznokciom?

Przede wszystkim po to, aby mogły przejść pełną regenerację. Jeśli wykonujesz zabiegi takie jak hybrydy czy żele przez to, że Twoje paznokcie są łamliwe, łatwo się rozdwajają i są giętkie, być może potrzebujesz takiej przerwy. Ciągłe malowanie paznokci wpływa negatywnie na ich stan i jedynie przerwa może pomóc im dojść do równowagi.