Czerwony manicure to już klasyka – jest elegancki, zmysłowy i bardzo efektowny. Nic dziwnego, że to właśnie ten kolor, najczęściej gości na paznokciach kobiet, zwłaszcza jesienią.

Czerwień – hit jesiennej koloryzacji

Czy jednak każdy odcień czerwieni pasuje do wszystkich typów karnacji?

Wiele kobiet, wybierając kolor nowego manicure, rzadko kiedy bierze pod uwagę kolor swojej skóry. To wielki błąd, bo to właśnie on decyduje o tym, jaki efekt otrzymamy.

Jeden błąd w makijażu, który popełnia niemal każda Polka. Faceci to widzą

Jasna

Jasna karnacja pięknie komponuje się z chłodnymi, ale intensywnymi tonami, np. szkarłatną lub wiśniową czerwienią. Takie kontrastujące połączenie będzie wyglądać świeżo i elegancko. Trzymaj się za to z dala od ciepłych koralowych tonów, które zleją się ze skorą.

Kolory paznokci, z których musisz zrezygnować, jeśli nie jesteś już nastolatką

Oliwkowa

Posiadaczki oliwkowej karnacji powinny sięgać po ciepłe czerwienie o lekko pomarańczowych czy brązowych tonach np. koral, czy ceglany. Takie kolory pięknie podkreślą kolor skóry, dzięki czemu dłoń będzie wyglądać zdrowo i atrakcyjnie.

Mężczyźni opisali, jak ich zdaniem wygląda „brzydka kobieta”

Ciemna

Do ciemnej karnacji najbardziej pasują burgundy, czy wręcz bardzo ciemne bordowe odcienie. Jasne tony w połączeniu z ciemną cerą, będą wyglądać sztucznie i bardzo kiczowato.