O rewelacyjnym, wszechstronnym zastosowaniu sody oczyszczonej, z pewnością słyszałaś już wielokrotnie. Ten produkt sprawdza się nie tylko w czasie gotowania, czy sprzątania mieszkania (na bazie proszku można stworzyć delikatny, aczkolwiek skuteczny środek czyszczący), ale także podczas pielęgnacji paznokci. Co się zatem stanie, jeśli nałożysz na nie sodę oczyszczoną?

Teksturowany french: nowa odsłona klasycznego manicure

Jak soda oczyszczona działa na paznokcie?

Soda oczyszczona zadziała na paznokcie niczym najlepsza odżywka. Wzmocni płytkę, zapobiegając jej kruszeniu i łamaniu się; pięknie ją nabłyszczy, rozjaśni przebarwienia, a nawet – ze względu na swój zasadowy odczyn – wspomoże leczenie grzybicy.

Jak nakładać sodę oczyszczoną na paznokcie?

Wszystko zależy od tego, jaki masz cel.

Jeśli po prostu chcesz wzmocnić paznokcie lub przywrócić im ładny koloryt:

do dwóch łyżek sody oczyszczonej dodaj łyżkę wody utlenionej. Wymieszaj oba składniki, a następnie wmasuj je delikatnie w płytki paznokci. Masaż wykonuj przez 2-3 minuty przy pomocy dłoni, szczoteczki do zębów lub szorstkiej gąbeczki. Następnie potrzymaj pastę na paznokciach przez dodatkowe 5 minut. Po tym czasie dokładnie umyj dłonie i posmaruj je kremem nawilżającym. Zabieg powtarzaj raz w tygodniu.

Jeśli chcesz przyspieszyć leczenie grzybicy paznokci:

do łyżki sody oczyszczonej dodaj kilka kropli soku z cytryny. Pastę wmasuj w zainfekowany paznokieć, pozostaw na kilka minut, a następnie dokładnie umyj dłonie.

Możesz również rozpuścić w ciepłej wodzie odrobinę sody oczyszczonej i pomoczyć w takiej leczniczej kąpieli dłonie. To również pomoże na grzybicę paznokci lub inne infekcje.

Oba zabiegi wykonuj codziennie.

Kiedy nie wolno nakładać sody oczyszczonej na paznokcie?

Przeciwwskazań do powyższych czynności jest kilka. Najważniejszy to uczulenie na sodę. Nie powinnaś jej również stosować jeśli masz wyjątkowo wrażliwą, skłonną do podrażnień skórę lub ranki wokół paznokci.

Najgorętszy trend w manicure na jesień 2023. Internet oszalał na jego punkcie