Zapuszczenie długich paznokci wcale nie należy do najłatwiejszych. Wiedzą o tym wszystkie osoby, które pragną mieć długie, naturalne paznokcie, która pozwoli na ich swobodną stylizację. Dzięki nim nasze dłonie wyglądają szczuplej. Co możemy zrobić, aby je zapuścić?

Dieta

Jeśli chcemy zapuścić paznokcie, najpierw powinnyśmy zadbać o to, co jemy. Przy niedoborze witamin nasze paznokcie stają się łamliwe i cienkie. Zadbaj o dietę bogatą w witaminy A i E, żelazo, wapń, magnez oraz potas. Suplementację włącz dopiero po wykonaniu badań morfologicznych.

Detox manicure – postaw na naturalne paznokcie

Zdrowie

Słabe paznokcie i wypadające włosy mogą być także objawem chorób. Należą do nich np. choroby hormonalne, anemia. Jeśli Twoje problemy z paznokciami nie mijają, chociaż stosujesz zdrową dietę i dbasz o nie, a dodatkowo występują inne objawy, warto skonsultować się z lekarzem.

Odpowiednia pielęgnacja

Metalowe pilniczki uszkadzają paznokcie, przez co stają się słabe i rozdwajają się, zamiast nich używaj szklanych lub papierowych pilniczków. Nie skracaj paznokci nożyczkami – to prowadzi do mikrouszkodzeń.

Silne detergenty

Detergenty osłabiają paznokcie, dlatego przy sprzątaniu zawsze noś rękawiczki ochronne. Gdy wykonujesz jakieś czynności domowe, zwracaj uwagę na paznokcie. Staraj się unikać wyginania ich, długiego moczenia w wodzie itp.

Wypróbowała 5 sposobów, żeby przestać obgryzać paznokcie. Tylko jeden zadziałał

Odżywka i olejowanie

Na co dzień stosuj na oczyszczoną płytkę odżywkę. Pamiętaj, aby robić to regularnie – tylko wtedy uzyskasz efekty. W składach odżywek szukaj naturalnych substancji i olejków. A jeśli o olejki chodzi – możesz stosować również je w czystej postaci. Wcieraj w płytkę olejek rycynowy lub oliwę z oliwek. Pamiętaj jednak, że w tego typu zabiegach kluczowa jest sumienność i regularność – jeśli będziesz paznokcie olejować lub stosować odżywkę jedynie raz na jakiś czas, nie uzyskasz oczekiwanych efektów.