W swojej codziennej praktyce, manikiurzystki spotykają się z rozmaitymi przypadkami dotyczącymi stanu i wyglądu paznokci klientek. Nie każda kobieta może poszczycić się perfekcyjnie zadbanymi dłońmi – wiele z nich odwiedza salony kosmetyczne właśnie z nadzieją, że to specjalistka przywróci ich paznokciom blask i zdrowie. Czasami jednak stan dłoni jest na tyle zaniedbany, że nawet doświadczone manikiurzystki mają trudności z zachowaniem pokerowej twarzy.

Paznokcie morskie szkło: najmodniejszy sposób na wypróbowanie trendu mermaidcore

Specjalistki od manicure wymieniły kluczowe błędy pielęgnacyjne, które ich klientki popełniają wobec swoich paznokci. Oto one.

Czego nie robić przed wizytą u manikiurzystki?

Nakładanie kremu do rąk tuż przed wizytą

To oczywiste, że chcesz pokazać się w salonie kosmetycznym z pięknymi i gładkimi dłońmi. Ale jeśli tuż przed wyjściem z domu masz odruch chwytania za krem do rąk, lepiej pozbądź się go raz na zawsze. W ten sposób tylko utrudnisz pracę swojej manikiurzystce. Aby mogła profesjonalnie piłować i nadawać kształt twoim paznokciom, musi być w stanie odpowiednio chwycić twoją dłoń. Śliska powierzchnia sprawi, że będzie to niemożliwe.

Przychodzenie do salonu, gdy jesteś chora

Takiej usługi jak manicure nie da się wykonać bez bliskiego kontaktu z kosmetyczką. Wyobrażasz sobie, aby podczas twojej pracy na przeciwko ciebie siedział ktoś, kto nieustannie kaszle, kicha albo wyciera nos? To oczywiste, że odpowiedź brzmi “nie”. Dlatego jeśli planujesz nowe mani, ale nie jesteś aktualnie okazem zdrowia, lepiej przełóż wizytę na inny termin.

Wycinanie skórek

Wycięte prawie do mięsa skórki wokół paznokci to największy koszmar każdej manikiurzystki. Nie po to skrupulatnie wmasowują w twoje skórki specjalne zmiękczające olejki, a potem delikatnie i precyzyjnie odsuwają je za pomocą patyczka, żebyś potem chwyciła za nożyczki i zaczęła je unicestwiać. Poza tym w taki sposób możesz sobie zrobić niemałą krzywdę.

Zdrapywanie manicure żelowego

Absolutnie najgorszą rzeczą, jaką możesz zrobić swoim paznokciom jest zdrapywanie manicure żelowego albo hybrydowego. Jedynym sposobem, aby się go pozbyć, powinno być usunięcie manicure przy pomocy wacików nasączonych zmywaczem z acetonem oraz folii aluminiowej. Zdrapując manicure żelowy albo hybrydowy niszczysz swoją płytkę paznokciową i przy okazji narażasz się nie tylko na nieestetyczny wygląd i ból, ale także na poważne i przykre konsekwencje.