Czy wiesz, że przygotowanie odżywki do paznokci jest banalnie proste? Bez względu na to, czy Twoje paznokcie są kruche, pożółkłe od ciągłego malowania lub wolno rosną – każda z nas znajdzie przepis dla siebie.

Jak wyhodować silne i zdrowe paznokcie po zdjęciu hybrydy

Odżywka nawilżająco-rozświetlająca

3 łyżki oliwy z oliwek

sok z ½ cytryny

Wymieszaj oliwę z oliwek i sok z cytryny, następnie odstaw mieszankę na około 5 minut. Po tym czasie zanurz palce w mieszance i trzymaj w niej około 5-10 minut. Gdy skończysz zabieg, nie spłukuj mieszanki od razu – delikatnie osusz dłonie ręcznikiem papierowym i dopiero po kilku minutach przemyj dłonie, jeśli czujesz taką potrzebę. Jeśli chcesz, zamiast moczyć palce w odżywce, możesz nią natrzeć paznokcie i skórki. Oliwa z oliwek nawilży, a cytryna ma właściwości rozjaśniające.

Odżywka wzmacniająca

1 łyżeczka olejku z drzewa herbacianego

3-4 kapsułki z witaminą E

Olejek z drzewa herbacianego wymieszaj z zawartością kapsułek z witaminą E. Gotowy produkt wsmaruj w paznokcie i skórki. Witamina E ma właściwości wzmacniające, pomaga zwalczyć infekcje, a olejek herbaciany ma właściwości antyseptyczne.

Odżywka nawilżająca

¼ szklanki oliwy z oliwek

½ szklanki piwa

Wymieszaj składniki i zanurz w nich palce. Mocz je przez 15 minut. Pamiętaj, że wybrane przez Ciebie piwo nie może być smakowe – wtedy traci swoje zdrowotne właściwości. Piwo jest bogate w witaminy z grupy B. W połączeniu z oliwą z oliwek świetnie nawilży i odżywki paznokcie i skórki.

Chcesz zapuścić paznokcie? Oto 5 sprawdzonych sposobów na zdrowe i długie paznokcie

Odżywka na przebarwienia

½ szklanki octu jabłkowego

Jeśli masz problem z przebarwieniami na paznokciach, płukanie ich w occie jabłkowym może pomóc. Mocz je przez około 20 minut.