Paznokcie żelowe są świetnym rozwiązaniem dla osób, które nie mogą zapuścić własnych paznokci. Żele są trwałe i wyglądają bardzo estetycznie nawet przez cztery tygodnie. Jednak moment, w którym chcemy się ich pozbyć powoduje w nas niemały zawrót głowy. Jak bezpiecznie zdjąć żele samodzielnie w domu? Oto 3 proste sposoby!

Sposób 1: Zdjęcie paznokci żelowych za pomocą folii aluminiowej i acetonu

Przed przystąpieniem do usuwania żeli skróć nieco paznokcie i usuń błyszczącą warstwę za pomocą pilnika. Następnie przygotuj płatki kosmetyczne, folię aluminiową i aceton. Każdy płatek kosmetyczny nasączaj acetonem i owijaj wokół paznokcia. Potem zabezpiecz płatek folią aluminiową i tak zawinięte paznokcie trzymaj przez ok 20 minut. Jeżeli użyty żel nie jest odporny na aceton, powinien on ładnie odejść od naturalnej płytki.

Zobacz do czego mogą doprowadzić żelowe paznokcie! (VIDEO)

Sposób 2: Zdjęcie paznokci żelowych za pomocą acetonu i patyczka

Przygotuj dwie miseczki, aceton, pilniczek do paznokci i patyczki do odpychania skórek. Pierwszym krokiem jest usunięcie przy pomocy pilnika błyszczącej warstwy żelu. Następnie do większej miski wlej gorącą wodę i umieść w niej mniejszą miseczkę. Do mniejszej miseczki wlej aceton i zanurz paznokcie na 10 minut. Po tym czasie usuwaj żel za pomocą patyczka.

Sposób 3: Spiłowanie paznokci żelowych za pomocą pilniczka

Ostatnim sposobem, który jednak wymaga nieco cierpliwości i ostrożności to spiłowanie żeli za pomocą grubego pilnika. Najlepiej sprawdzi się tu maksymalne skrócenie paznokci i delikatne piłowanie aż do momentu całkowitego usunięcia żeli. Pamiętaj, że należy robić to bardzo ostrożnie, gdyż łatwo jest naruszyć swoją naturalną płytkę.

Oto królowe manicure z Instagrama. Ich konta zachwycają